„Pociąg do kultury” zostanie w rozkładzie?

regional-train-1751758_64030 kwietnia bieżącego roku uruchomiono połączenie kolejowe między Berlinem a Wrocławiem w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. ‘’Pociąg do kultury‘’ funkcjonować ma do 8 stycznia 2017 roku, jednak zarówno polska, jak i niemiecka kolej będą walczyć o utrzymanie połączenia na stałe.

Latem 2016 roku, ze względu na dużą frekwencję – oprócz jednego planowego składu – funkcjonowały aż trzy ‘’Pociągi do kultury’’. Połączenie ze stolicy Niemiec do stolicy Dolnego Śląska okazało się być na tyle dużym sukcesem, że spółki postanowiły je utrzymać. Przede wszystkim miało ono zachęcać do międzynarodowej turystyki kulturalnej, jednak odniosło sukces także jako alternatywa dla innych środków transportu – okazał się być dobrym zamiennikiem dla połączenia EC Wawel, które funkcjonowało między Polską południową i Niemcami aż do grudnia 2014 roku.

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 8.31 pociąg odjeżdża z Berlina (stacja Lichtenberg), będąc we Wrocławiu około 13.00. Połączenia powrotne odbywają się w sobotę i niedzielę o godzinach 19.21 (sb) i 16.29 (nd), do Berlina docierając odpowiednio o północy i o wpół do 22. Sprzedaż biletów prowadzona jest bez ulg ustawowych. Osoba posiadająca bilet uprawniona jest do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej we Wrocławiu i Berlinie.

Joanna Smolińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *