Poszukiwani ENA przez Niemcy za oszustwa 'na wnuczka’ wpadli w ręce dolnośląskich policjantów

Dwaj mężczyźni, poszukiwani przez Niemcy Europejskimi Nakazami Aresztowania, wpadli w ręce funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymani, to osoby wywodzące się z kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej, dokonującej na terenie Niemiec oszustw metodą „na wnuczka”. Rozpracowana grupa ma na swoim koncie, co najmniej 113 przestępstw dokonanych lub ich usiłowań.

Click to download...

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili miejsce pobytu dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi nakazami Aresztowania przez Niemcy.

Do zatrzymania 36 i 41 latka doszło w godzinach popołudniowych na terenie jednej z galerii handlowych na terenie powiatu wrocławskiego. Obaj poszukiwani byli kompletnie zaskoczeni akcją przeprowadzoną przez policjantów. Po zatrzymaniu zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Obaj zatrzymani mężczyźni, to osoby wywodzące się z kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała na terenie Niemiec. Na swoim koncie ma liczne oszustwa metodą „na wnuczka” dokonywane na szkodę osób starszych.

Zatrzymanym strona niemiecka udowodniła na chwilę obecną, co najmniej 113 przestępstw dokonanych lub ich usiłowań. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury.

 

Źródło: KWP Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *