Praca na produkcji we Wrocławiu – najlepsze sposoby na szybkie znalezienie pracowników

Pracownicy produkcyjni są dziś na wagę złota. Doskonale wie o tym każdy pracodawca, który w ostatnim czasie próbował rekrutować ich na lokalnym rynku. To coraz trudniejsze zadanie z uwagi na spore niedobory rąk do pracy, a już zwłaszcza jeśli chodzi o wykwalifikowanych specjalistów. Szukasz osób do pracy na produkcji we Wrocławiu i już tracisz cierpliwość, gdy nikt nie odpowiada na publikowane ogłoszenia? Sprawdź najlepsze sposoby na szybkie uzupełnienie wakatów.

Pracownicy tymczasowi

Praca na produkcji nie zawsze wymaga specjalnych kwalifikacji czy wieloletniego doświadczenia. Jeśli tak jest w Twoim przypadku i po prostu potrzebujesz zaangażowanych, pracowitych osób, w tym gotowych do przyuczenia, to koniecznie rozważ skorzystanie z pracowników tymczasowych.

Agencje pracy tymczasowej we Wrocławiu i regionie bardzo często otrzymują zapytania o pracowników na produkcję, co tylko potwierdza, jak duże jest zapotrzebowanie na kadry w szeroko pojętym przemyśle.

Do najważniejszych zalet skorzystania z pośrednictwa pracy tymczasowej możemy zaliczyć:

  • pracownicy są dostępni praktycznie od ręki,
  • brak konieczności przeprowadzania długiego procesu rekrutacyjnego,
  • bardzo łatwe rozliczenie usługi na podstawie faktury wystawionej przez agencję pracy tymczasowej,
  • brak konieczności tworzenia nowych etatów w przedsiębiorstwie (zachowanie płynności finansowej, większe bezpieczeństwo ekonomiczne i komfort psychiczny).

Wszystko to sprawia, że tak zwany outsourcing pracowniczy błyskawicznie zyskuje na popularności w branży produkcyjnej, ale korzystają z niego także firmy, które poszukują pracowników budowlanych czy do gastronomii. Więcej o tym, czym jest outsourcing pracowniczy możesz przeczytać na stronie https://crewforyou.pl/outsourcing-pracowniczy-wroclaw/.

Zatrudnij pracowników ze Wschodu

Popyt na pracowników z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Gruzji czy Armenii jest rekordowo wysoki, choć już teraz wydaje się, że w naszym kraju pracuje bardzo dużo cudzoziemców. Nadal jednak nie brakuje firm, które od ręki chciałyby zatrudnić kolejnych emigrantów zarobkowych, ceniąc ich za wysokie zaangażowanie, dobrą motywację do pracy oraz… brak wymówek (np. zasłaniania się chorobą czy gorszym samopoczuciem).

Pracownicy ze Wschodu mogą być ratunkiem dla firm, które chcą dać pracę na produkcji, natomiast od wielu tygodni nikt nie odpowiada na ich ogłoszenia. Pamiętaj, że najkorzystniejszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z agencją zatrudnienia, która ma szerokie kontakty na wschodnich rynkach i szybko skompletuje zespół składający się z pracowników spełniających Twoje oczekiwania.

We Wrocławiu szczególnie dobrą opinią cieszy się agencja pośrednictwa pracy Crew For You, która oferuje m.in. leasing pracowniczy oraz zatrudnianie cudzoziemców z krajów Europy Wschodniej oraz regionu Kaukazu. Z pełną ofertą Crew For You możesz się zapoznać na stronie tej agencji pracy we Wrocławiu – https://crewforyou.pl.

Rozważ headhunting

Headhunting to usługa świadczona przez doświadczone agencje HR, która polega na aktywnym wyszukiwaniu pracowników idealnie nadających się na stanowisko przygotowane przez pracodawcę. Najczęściej wykorzystuje się headhunting w celu pozyskania pracowników wyższego szczebla, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby w podobny sposób zrekrutować osoby do pracy na produkcji.

Na headhunting warto się zdecydować zwłaszcza wtedy, gdy masz spore oczekiwania względem pracownika do działu produkcyjnego, na przykład w zakresie jego kwalifikacji, wykształcenia, ukończonych kursów, umiejętności obsługi konkretnej maszyny czy doświadczenia. O takie osoby jest dziś bardzo trudno, dlatego trzeba je pozyskiwać w mniej standardowy sposób, a do takich zalicza się właśnie headhunting.

Każdy z tych sposobów znacząco zwiększy Twoje szanse na szybkie pozyskanie wartościowych pracowników do pracy na produkcji, przy czym jeśli priorytetem jest czas, to najlepszą opcją zdecydowanie jest skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej wyspecjalizowanej w zatrudnianiu pracowników ze Wschodu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *