Projekt Yellow Dog we Wrocławiu

Żółta kokarda lub wstążka przy obroży psa to nie ozdoba. To informacja i ostrzeżenie dla innych, że nasz pies potrzebuje więcej przestrzeni. We Wrocławiu funkcjonuje międzynarodowy program Yellow Dog.

                                                                                       źródło fot.: pixabay.com

– Niestety wiele osób wciąż podbiega do psów i próbuje je głaskać bez pytania właściciela o zgodę. Zdarza się też, że rodzice namawiają dziecko, aby pogłaskało psa. Czasami jednak, z różnych powodów, pies nie jest przygotowany na takie zachowanie i wówczas taka sytuacja może mieć przykry finał. Jednak zachowując się w odpowiedni sposób w stosunku do czyjegoś psa można uniknąć pogryzień. Pomóc w tym ma właśnie projekt Yellow Dog – tłumaczy Marcin Wierzba, specjalista ds. ochrony zwierząt domowych w Departamencie Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Pomóż rozwinąć akcję we Wrocławiu

Projekt Yellow Dog działa w wielu krajach i jest rekomendowany przez światowej sławy trenerów i behawiorystów zwierzęcych, m.in. Grisha’ę Stewarts, Victorię Stillwell, Karen Pryor czy Ian’a Dunbar’a.

– Chcielibyśmy rozwinąć ten program we Wrocławiu. Żółtą wstążeczkę można przecież dostać w każdej pasmanterii. Następnie, jeżeli nasz pies potrzebuje więcej przestrzeni, wystarczy zawiesić mu żółtą wstążkę i informować innych o tym, co ona oznacza – zachęca Marcin Wierzba.

WIĘCEJ o projekcie znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *