Psi psycholog w akcji

ShakehandsTVP3 rozpoczęła nadawanie powtórek programu „Psi psycholog”. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 10:35.

Bohaterką programu jest Agnieszka Janeczek, lekarz weterynarii i specjalistka od terapii behawioralnej, jedna z niewielu w Polsce. W „Psim psychologu” odwiedza rodziny, które mają problem z zachowaniem swoich czworonogów.

– Jestem lekarzem weterynarii i zajmuję się terapią zachowań zwierząt – mówi Agnieszka Janeczek, psi psycholog. – Z terapią behawioralną zetknęłam się podczas pobytu w Nowej Zelandii, a tytuł specjalisty uzyskałam na Uniwersytecie w Southampton w Anglii. Jestem behawiorystką, jednak wszyscy i tak nazywają mnie psychologiem. Kiedyś mnie to denerwowało, ale teraz już się przyzwyczaiłam – dodaje ze śmiechem.

W każdym odcinku tytułowa pani psycholog odwiedza inny dom, w odpowiedzi na, często dramatyczne, wezwanie właścicieli.

– Zwykle spotkanie z opiekunami trwa ok. 3 godzin. – mówi Agnieszka Janeczek. – Widzimy materiał z wizyty. Na początku obserwuję, jak się pies zachowuje. Rozmawiam z właścicielami i wypełniam ankietę. Jest ona bardzo szczegółowa, ale na jej podstawie łatwiej mi później przygotować zalecenia. Następnie przechodzimy do szkolenia psa.

Powtórki programu „Psi psycholog” można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 10:35 na TVP3.

Snapshot[6] Snapshot[7] Snapshot[8]

1 thought on “Psi psycholog w akcji”

  1. Pierwsze co robi DOBRY psi psycholog to zdejmuje psu kolczatkę, która ergo wisi jak obroża, czyli jest źle nałożona. Dla bezpieczeństwa kolczatka przylegająco ubierana jest tuż za linią żuchwy, działa tylko do korekty, a do treningów obowiązkowa jest obroża lub szelki. Treningi są sesjami 3-4 minutowymi. Niedobrze mi na widok pierwszego zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *