Puchatek świętuje 90 urodziny

puchatek we wrocławiuJuż 20 kwietnia zostanie otwarta wystawa literacka poświęcona postaci Kubusia Puchatka. Zorganizowana została przez wydawnictwo Nasza Księgarnia z okazji 90 urodzin misia.

O wystawie:

Misia o Bardzo Małym Rozumku nikomu przedstawiać nie trzeba. Każde dziecko wie, jak wygląda miś przytulanka, miś, z którym łatwiej się zasypia, który często bywa najlepszym przyjacielem i niestrudzonym towarzyszem zabaw.

Takiego właśnie misia miał Christopher Robin – syn Alana Alexandra Milne’a. To on zainspirował pisarza do stworzenia opowieści o Kubusiu Puchatku. Kubuś najbardziej lubi historie o sobie samym, a motywacja jego działań zwykle nie jest skomplikowana – miś zrobi wszystko, żeby mieć pełen brzuszek. Najważniejsze, żeby w spiżarni nie zabrakło miodu! Puchatek jest też mistrzem w układaniu mruczanek – krótkich rymowanych historyjek, które można mruczeć przy każdej okazji.

Wystawę można oglądać w godz. 10:30-18:00 w Bibliotece 7 Kontynentów w Czytelni Działu Pracy z Dziećmi. Czynna będzie do 15 maja 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *