Restauracja Olszewskiego 128- kto raz spróbuje, ten będzie ciągle wracał po więcej

Wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Wrocławia, prowadzone przez dwójkę pasjonatów, którzy miłość do gotowania zamienili na świetnie prosperującą restaurację. W sercu Biskupina mieści się Restauracja Olszewskiego 128. Czaruje smakiem i zapachem!

 

Katarzyna Daniłowicz i Bogumił Mroczko – to szefowie kuchni i jednocześnie właściciele restauracji Olszewskiego 128. Katarzyna to pasjonatka odkrywania nowych smaków, niezwykle ambitna i kreatywna. Swój kunszt mogła udowodnić w programie TOP CHEF, gdzie została zwyciężczynią jego 4 edycji. – Miłością do gotowania zaraziła mnie mama, już w dzieciństwie pomagałam jej w kuchni. Inspiruje mnie otaczająca przyroda, uwielbiam samotne przechadzki po lesie, a najbardziej na świecie kocham zbierać grzyby – opowiada Katarzyna Daniłowicz. Jest estetką. Wygląd i zapach dań jest dla niej prawie tak ważny jak smak, w końcu pierwsze wrażenie jest najważniejsze. – Nie zamykam się na kulinarne doznania, lubię zarówno delikatne jak i zdecydowane smaki, połączenia owoców i mięsa, a także mięsa i owoców morza. Jestem miłośniczką lekko słonych deserów, ziemniaków i podrobów. Krótko mówiąc – uwielbiam jeść! – dodaje.

Bogumił to z kolei miłośnik bardziej tradycyjnych smaków, ale nie bojący się także eksperymentować, jego wiedza i doświadczenie kulinarne są stałym „punktem” dań Olszewskiego 128. – Moja przygoda z gotowaniem zaczęła się w jednym z 5-gwiazdkowych hoteli w Wielkiej Brytanii. Dzięki tamtejszemu szefowi kuchni mogłem doskonalić swój warsztat. Lubię ze zwykłych potraw tworzyć coś nieprzeciętnego- wspomina Bogumił Mroczko. Eksperymentuje w kuchni, bo uważa, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Inspiruje go natura, nierzadko sięga też po książki i oczywiście chodzi do innych restauracji, aby odkrywać kuchnię na nowo. – Moje smaki to te, które dają mi poczucie odświeżenia – szczypiorek, anyż, trawa cytrynowa, imbir czy porzeczka- wymienia.

Kasia i Bogumił razem tworzą niezwykle zgrany duet, a ich pracę doceniono m.in. na gali Gault & Millau, przyznając restauracji nagrodę w postaci dwóch czapek, a Kasię utytułowano mianem Kobieta Szef 2017.

Olszewskiego 128, restauracja top of the top

Restauracja Olszewskiego 128 mieści się w sercu jednej z najpiękniejszych dzielnic Wrocławia – Biskupinie. Lokal urządzony jest w minimalistycznym, skandynawskim stylu z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Goście mają do dyspozycji dużą, klimatyzowaną salę, podzieloną na dwie części oraz taras. Dodatkowo udostępniana jest druga sala – na specjalne, zorganizowane imprezy.

Do restauracji dojechać można komunikacją miejską, restauracja mieści się przy pętli tramwajowej linii 1, 2, 4 oraz 10 (przystanek Biskupin).Pod restauracją jest spory parking, więc zmotoryzowani nie muszą się martwić, że nie znajdą miejsca.

Olszewskiego 128 wyróżnia się swoim autorskim sezonowym menu. Tutaj potrawy komponowane są ze świeżych, dostępnych w danym czasie, składników najwyższej jakości. Często wykorzystywane są lokalne mięsa, warzywa a także cydry i piwa z wrocławskich browarów rzemieślniczych. Nie brakuje również najlepszych win, które są ze starannością dobierane do dań przez doświadczonego Sommeliera. Dania serwowane przez Katarzynę Daniłowicz i Bogumiła Mroczko z pewnością zadowolą najbardziej wymagających pasjonatów kuchni, chcących odkrywać nowe, zaskakujące połączenia smaków. Do godziny 17.00 wydawany jest lunch, a po 17.00 można wybierać już dania z karty wieczornej.

 

                                          KONKURS 
Odpowiedz na pytanie: Jakie, Twoim zdaniem, warzywo króluje w kuchni jesienią i dlaczego? Nagrodzone zostaną dwie osoby, które podadzą najciekawszą odpowiedź. Restauracja Olszewskiego128 zwycięzcę zaprasza na obiad, a osobę, która zajmie drugie miejsce na deser. Menu jest niespodzianką dla wygranych gości. Restauracja bierze pod uwagę uczulenia, nietolerancje czy preferencje smakowe. Wasze odpowiedzi wysyłajcie na maila: kontakt@wroclawianin.info, w temacie wpisując OLSZEWSKIEGO128. Na odpowiedzi czekamy do 17.09. do godz. 12.00.

1 thought on “Restauracja Olszewskiego 128- kto raz spróbuje, ten będzie ciągle wracał po więcej”

  1. Krolowa kuchennej jesieni jest cukinia.W zaleznosci of preferencji przyrzadzona na twardo,miekko…Dostojne, roznobarwne,typowo jesienne warzywo…Cukinio…Czekamy na Ciebie caly rok…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *