Robert Lewandowski na Stadionie Wrocław

Gdzie w jednym miejscu można spotkać największe gwiazdy polskiego sportu? W piątek 17 listopada na Stadionie Wrocław otwarta zostanie Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego. Z milionów klocków Lego powstają podobizny sportowców i największy samolot na świecie. Na gości czeka ponadto ponad 100 niesamowitych budowli, których wcześniej nikt nie oglądał.

Zupełnie nową, największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego można podziwiać od 17 listopada 2017 r. do 28 stycznia 2018 r. Na 1700 m kw. zarówno dzieci, jak i dorosłych czekają niezwykłe doznania.

Boeing 747 – z miliona klocków Lego

Na wystawie zobaczymy model Boeinga 747, na który wykorzystano milion klocków. To wersja samolotu przygotowanego do międzynarodowych podróży prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Goście będą mogli zajrzeć do środka i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych.

 

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń. Jego postać na wystawie została wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz, który na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie figury z klocków oraz podpisał pamiątkową koszulkę.

Rafał Sonik i jego quad

Rafał Sonik to najbardziej utytułowany polski rajdowiec, który jako

jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar. Jego postać i quad wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego. Budowle pochłonęły 3 miesiące, pracowało przy nich 15 konstruktorów i budowniczych.

Niezwykła premiera

Nie lada gratką dla wrocławian będzie możliwość zobaczenia Piotra Celebana – piłkarza grającego na pozycji obrońcy w klubie Śląsk Wrocław, którego jest kapitanem. Jego figura została zbudowana w skali 1:1 z 65 tysięcy klocków.

Zobacz Stadion Wrocław

Oczywiście na wrocławskiej wystawie będzie więcej wrocławskich akcentów. Jednym zn ich jest model Stadionu Wrocław. Model to podziękowanie organizatorów dla naszego miasta i jego mieszkańców Human Body – nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają

najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na

sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty

wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Poza tym na gości czeka mnóstwo innych atrakcji: interaktywna mapa Europy,w całości zbudowana z klocków, rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii – Roberta Wadlow’a, instrumenty muzyczne oraz wielka kolekcja Star Wars.

FUN PARK Strefa zabawy klockami

Na zwiedzających czeka też strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. We Wrocławiu można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Bilety

Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

bilet poranny: 10:00 – 15:00 18 zł / osoba;

bilet popołudniowy 15:00 – 18:30 22 zł / osoba;

bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)

15:00 – 18:30 18 zł/osoba;

bilet wieczorny 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta:

bilet weekendowy 10:00 – 18:30 22 zł / osoba;

bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 18 zł/osoba;

bilet wieczorny 18:30 – 20:00 15 zł / osoba.

Grupy zorganizowane (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 15:00.

Minimum 10 osób – 15 zł / osoba

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *