Rodzinny rekord pod Wrocławiem!

130 rodzin, ponad 500 uczestników, niekończące się kolejki na starcie i dziesiątki pytań o to, kiedy będzie kolejna taka InteGRA. PZU Rodzinna gra terenowa w sobotę 5 września w Wojnowicach pod Wrocławiem była największą z rozegranych w tym roku. Honorowy patronat nad nią objął Prezydent Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Rodziny walczyły o punkty na trasach 3, 5 i 7 km. Poza pokonaniem trasy, czekały na nie różnorakie zadania – było łamanie szyfru i  „włamywanie się” do sejfu, rozpoznawanie tropów zwierząt, przeszkody do pokonana na wózku inwalidzkim, ale również ściągnięcie nagrody z czubka drzewa przy zaangażowaniu całej rodziny oraz wiele innych zadań, gwarantujących dużo dobrych emocji. Każdy zdobyty punkt zamieniał się na złotówki, a te zostaną przekazane organizacjom pozarządowym z Wrocławia i okolic.

Gry terenowe są częścią dużego projektu mającego na celu rozwój Wolontariatu Rodzinnego PZU oraz stworzenie standardów wolontariatu rodzinnego w Polsce. Merytorycznie całość projektu wspiera Fundacja Humanites, a organizację gry terenowej – Stowarzyszenie Tropiciel.

Dziękujemy bardzo wszystkim za udział. To miała być dobra zabawa, rodzinna integracja, no i dar serca dla potrzebujących. Dokładnie tak się stało! – podkreślają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *