Rowerowe śniadania na półmetek Europejskiego Wyzwania Rowerowego!

Stowarzyszenie Akcja Miasto wraz wiceprezydentem Wrocławia Maciejem Blujem rozdadzą śniadania rowerowe, zachęcając w ten sposób mieszkańców do udziału w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym. Śniadania zostaną rozdane w środę 13 maja w godz. 7.00 do 9.00 na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej. Członkowie Akcji Miasto rozdadzą również podwieczorki w czwartek 14 maja od 15.00 do 17.00 w okolicach Mostu Grunwaldzkiego.

Skąd pomysł na rowerowe śniadanie? Zbliża się półmetek Europejskiego Wyzwania Rowerowego, które potrwa do końca maja. Europejczycy zbierają kilometry dla swoich miast, używając roweru w codziennych podróżach do pracy i szkoły. Wrocław zajmuje obecnie drugą pozycję i walczy z Gdańskiem o zwycięstwo. Sukces Wrocławia zagwarantować może tylko zaangażowanie mieszkańcow, czyli dołączenie do drużyny miasta i aktywne „kręcenie kilometrów”. Instrukcje jak dołączyć do drużny i zliczać kilometry znajdują się na stronie wybieramrower.org.

– Chcemy podziękować mieszkańcom za to, że wybierając rower, zmieniają Wrocław na lepsze miejsce do życia. Rozdamy ciasta, muffinki, inne słodkości oraz lemoniadę. Przy okazji zaprosimy ich do udziału w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym, wręczając zawieszki na kierownicę, przypominające o włączeniu aplikacji w telefonie podczas jazdy. Jesteśmy przekonani, że pod koniec maja to Wrocław zostanie najbardziej rowerowym miastem Polski i Europy! – mówi Aleksander Obłąk z Akcji Miasto.

Udział w Wyzwaniu może wziąć każdy – wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Cycling365 lub Endomondo na telefon i pamiętać o jej włączaniu podczas każdej rowerowej podróży po mieście. Oprócz satysfakcji z przejechanych kilometrów na uczestników będą czekać upominki, m.in. zaproszenia do wrocławskich instytucji kultury czy vouchery na serwis roweru. Organizatorom szczególnie zależy na udziale wrocławskich firm – dla tych, które zbiorą najwięcej kilometrów, czekają samoobsługowe stacje naprawy rowerów, stojaki oraz nagrody dla indywidualnych uczestników.

Stowarzyszenie Akcja Miasto, które realizuje kampanię Kocham Wrocław, wybieram rower, to oddolna inicjatywa wrocławian, którzy pragną zmieniać swoje miasto w bardziej przyjazne. Rowery, projekty piesze, miejska przestrzeń czy zieleń to tylko niektóre z tematów podejmowanych przez AM. – Najważniejsze są wspólne działanie, aktywność i radość. Zależy nam na tym, żeby entuzjazmem zarażać innych – mówią członkowie grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *