Różnorodne oblicza polskiej sceny muzycznej – czyli najciekawsze koncerty w marcu we Wrocławiu

Wrocław od wielu lat jest miastem spotkań rozmaitych estetyk muzycznych i nie inaczej będzie tej wiosny. Nowy, koncertowy sezon otworzą artyści z rozmaitych artystycznych biegunów, zarówno weterani sceny jak i debiutanci z ogromnym potencjałem. Co w marcu czeka na fanów muzyki we Wrocławiu?

Tych koncertów nie możesz przegapić

Na szczególną uwagę w muzycznym rozkładzie jazdy zasługują rozkochany w muzycznym eklektyzmie KRÓL, kwartet LOR, kobiecy kwartet LOR, który wypełni Stary Klasztor delikatnością i nostalgią, jak również wielki powrót metalowej grupy Black River, która reaktywuje działalność po dziesięciu latach nieobecności. Bilety na te i inne wydarzenia znajdziesz tu: https://www.biletomat.pl/koncerty/wroclaw/

Wieczór z Królem w Zaklętych Rewirach

Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna i nominacja do Fryderyka za alternatywny album roku potwierdzają artystyczny kunszt Błażeja Króla. Ostatnia trasa koncertowa jego grupy KRÓL „Nieumiarkowania” cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że zadecydowano o jej kontynuacji, dzięki czemu zespół 20 marca pojawi się we wrocławskich Zaklętych Rewirach. Fani gorzowianina Błażeja Króla odnajdują w jego tekstach echa poezji śpiewanej, podszytej abstrakcją i absurdem, którym towarzyszy muzyka czerpiąca z wielu estetyk, od gitarowej klasyki, przez folk, po przesycony syntezatorami new romantic z lat 80. Spotkanie z muzyką Błażeja Króla to wyjątkowe przeżycie, a promowany trasą album „Nieumiarkowania” jest już piątym w jego indywidualnej dyskografii.

Przedwiośnie z LOR

Subtelny, eteryczny wręcz repertuar grupy LOR wydaje się idealnym towarzyszem pierwszych dni wiosny. 18 marca kobieca grupa,  której twórczość lokuje się na pograniczu popu i folku, wystąpi we wrocławskim klubie Stary Klasztor, by w atmosferze przedwiośnia promować materiał z nowej EP-ki „Sunlight”. Dziewczyny zadebiutowały na muzycznej scenie jeszcze jako nastolatki, a ich kariera jest równie świeża, jak brzmienia, które tworzą – ich debiutancki album „Lowlight” ukazał się w 2019 roku.  W krótkim czasie udało im się podbić nie tylko serca fanów, ale też krytyków. Wrocławski koncert będzie jedną z pierwszych okazji, by poznać nową odsłonę twórczości dziewczyn, które świetnie znają scenie Starego Klasztoru, gdzie prezentowały także materiał z debiutanckiego albumu.

Black River powraca z koncertem we Wrocławiu

Fanom zdecydowanie mocniejszych brzmień polecamy koncert grupy Black River, która 20 marca wystąpi we wrocławskiej Pralni. Grupa zadebiutowała w 2007 roku, jednak zawiesiła działalność po  zaledwie trzech latach między innymi w związku z problemami zdrowotnymi wokalisty Maćka Taffa. By znów wspólnie trafili na scenę i do studia nagraniowego upłynąć musiała dekada. W 2019 roku światło dzienne ujrzał i najświeższy album „Humanoid”, niezmiennie przesiąknięty mocnym graniem spod znaku stoner metalu i hard rocka, podlanym ostrym wokalem Maćka Taffa. Wiosenna trasa koncertowa będzie okazją do przesłuchania materiału z nowej płyty, ale też kultowych już kawałków z poprzednich trzech krążków grupy, w tym świetnie przyjętego debiut „Black River”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *