Runmageddon Wałbrzych, już za 10 dni ekstremalne wydarzenie dla żądnych przygód śmiałków

Już w weekend 29-30 września Wałbrzych zamieni się w arenę zmagań uczestników Runmageddonu. Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w pokonaniu jednego z najbardziej ekstremalnych, cyklicznych biegów z przeszkodami w Europie.

                                                                     fot.: mat.pras.

Organizatorzy już nie mogą doczekać się otwarcia bram wałbrzyskiego Runmageddonu i zaprezentowania zawodnikom tego, co dla nich przygotowali.  Uczestnicy biorący udział w Runmageddonie Wałbrzych wbiegną na stadion Górnika Wałbrzych, by móc poczuć się jak piłkarze wychodzący na murawę. Trasy Runmageddonu prowadzić będą także przez lasy, w których nie zabraknie podbiegów. Zawodnicy pokonywać będą wzdłuż i wszerz  hałdę „Wiesław”, która z pewnością przysporzy im sporo trudności. Na uczestników formuły Classic (12 kilometrów i 50 przeszkód), którzy pokonają hałdę czekać będzie specjalny punkt regeneracyjny w iście jamajskim stylu. Atrakcją na trasie będą też wraki samochodów, które zawodnicy będą mieli okazję już spotkać podczas warszawskiej edycji Runmageddonu. Nie zabraknie też ulubionej przez zawodników, a zarazem jednej z najbardziej widowiskowych przeszkód czyli Aquaman’a by Samsung, który usytuowany będzie przy ulicy Piasta, co pozwoli kibicom na śledzenie zmagań dzielnych Runmageddończyków.

Trzeba samemu spróbować i poczuć atmosferę naszego wydarzenia. W Wałbrzychu nie będzie łatwo, wręcz przeciwnie, będzie ciężko, ale zapewniam, że satysfakcja po przekroczeniu mety będzie niesamowita.  – mówi Jaro Bieniecki, prezes i 50-krotny uczestnik Runmageddonu.

Runmageddon i Wałbrzych bardzo do siebie pasują, myślę że mamy takie samo DNA. Podobnie jak zawodnicy Runmageddonu biegną do mety, tak my z wielką determinacją zmieniamy miasto. Startujący w Runmageddonie szukają wyzwań, endorfin i adrenaliny, a Wałbrzych jako miasto położone w górach to teren do uprawiania wielu sportów, które takie emocje wyzwalają. Myślę, że trasa wałbrzyskiego Runmageddonu to potwierdzi. Cieszy mnie, że do Wałbrzycha zawita tylu pasjonatów biegów przeszkodowych i że będziemy mogli się pokazać jako aktywne i sportowe miasto w samym sercu Sudetów. Jestem przekonany, że zawodnicy Runmageddonu wrócą tu i skorzystają z oferty naszych największych atrakcji turystycznych: Zamku Książ, Starej Kopalni i Aqua Zdroju– zapewnia Prezydent miasta, Roman Szełemeja.

Dla dzieci biorących udział w Runmageddonie, przygotowana zostanie jednokilometrowa trasa Runmageddonu KIDS, podczas której pokonać trzeba będzie ponad 10 przeszkód. Najmłodsi zmierzą się z nią na stadionie piłkarskim, jak i na pobliskich terenach poza nim, a po dobiegnięciu na metę będą mogli wraz z rodzicami skosztować słodyczy od partnera biegu, firmy Wawel.

Internetowe zapisy trwają do 27 września, a dokonać ich można tutaj . Dla początkujących odpowiednia będzie trasa  formuły Intro czyli 3 kilometry i 15 przeszkód. Trochę bardziej zaawansowani mogą zdecydować się na 6 kilometrową trasę Rekruta i jej 30 przeszkód, a dla zaprawionych w biegach, Organizator przygotował  12 kilometrową formułę Classic i jej ponad 30 przeszkód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *