Ruszyło głosowanie na projekty #WBO2018

Do 1 października będziemy głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdecydujemy, które zadania będą realizowane i jak zmienią przestrzeń naszego miasta.

W tegorocznym głosowaniu będziemy wybierać spośród kilkuset projektów: rejonowych, ogólnomiejskich i zabytkowych. Głosować można jednorazowo na maksymalnie 5 projektów. Wybieramy 2 projekty ogólnomiejskie – bez względu na kwotę oraz dwa projekty rejonowe: jeden do 750 tys. i jeden mały, do 250 tys. zł. Możemy też wybrać projekt zabytkowy, do 100 tys. zł. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli 16 lat. Miejsce zameldowania osoby głosującej nie ma znaczenia.

– W tegorocznej edycji głosujemy na około 260 projektów. W większości są to inwestycje w zieleń, ale do wyboru mamy cały wachlarz innych mniejszych projektów, np. tych drobnych, które dotyczą zabytków. –mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej. Przez pierwsze trzy godziny od rozpoczęcia głosowania zebraliśmy już 1300 głosów. Frekwencja w poprzednich edycjach była bardzo dobra. Mam nadzieję, że i w tym roku wrocławianie tłumnie zagłosują na swoje projekty. – dodaje.

Głosować możemy w wielu miejscach. Najwygodniej jest oddawać głosy nie wychodząc z domu – przez internet. W tym wypadku wypełniamy jedynie elektroniczny formularz znajdujący się na stronie www.wroclaw.pl/wbo. Poza tym każdy ma możliwość zagłosowania drogą tradycyjną. W każdym Centrum Obsługi Mieszkańca oraz w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdują się urny na głosy papierowe. Od tego roku głosy możemy oddać także w Mobilnym Punkcie Głosowania czyli w tzw. Głosobusie.

– Nowością w tej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jest Głosobus czyli Mobilny Punkt Głosowania. Jest to zabytkowy Jelcz, który został nam udostępniony przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego. Głosobus dojedzie wszędzie tam, gdzie w pobliżu nie ma Centrum Obsługi Mieszkańca lub Biblioteki. Wszystkie osoby, które będą chciały zagłosować w WBO, będą miały taką możliwość. – mówi dalej Świerczewski.

W szóstej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału jest dokładnie 25 250 000 zł. 4 mln zł to pieniądze na projekty ogólnomiejskie. Pozostałe 21 milionów przeznaczone jest na projekty rejonowe. Na projekty zabytkowe przeznaczono 250 tys. zł.

Głosując elektronicznie pamiętaj:

Głosujemy do 1 października (godz. 23.59) na stronie www.wroclaw.pl/wbo
Należy podać poprawny nr telefonu komórkowego – wyślemy na niego SMS z kodem weryfikacyjnym.
Z jednego numeru telefonu możesz potwierdzić maksymalnie 3 głosy (numery PESEL).

Głosując w formie papierowej pamiętaj:
Głosujemy do 1 października (w zależności od godzin otwarcia punktów do głosowania)
karty do głosowania są dwustronne
każda karta po oddaniu głosu musi być podpisana przez głosującego
każde pole na karcie powinno być wypełnione
urny są w 18 lokalizacjach na terenie miasta oraz Mobilnym Punkcie Głosowania.
karty są przy urnach i na stronie WWW

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *