Sezon plenerowy otwarty w CH Zajezdnia

sezon plenerowy CH zajezdnia we wrocławiuW najbliższy weekend Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu otwiera sezon plenerowy. Wśród atrakcji nauka jazdy na rolkach, ekologiczne warsztaty, bookcrossing z plenerową czytelnią, malowanie chodnikowego muralu oraz zwiedzanie wystaw. Wstęp wolny.

22–23 kwietnia w Centrum Historii Zajezdnia przy ul Grabiszyńskiej 184 zainaugurowany zostanie sezon plenerowy. Wszystko odbywać się będzie w ramach czterech przestrzeni: ruchu, relaksu, rotacji oraz relacji, a przygotowane w ich ramach aktywności będą powiązane z wiosenną energią.

ch zajezdnia wrocław sezon plenerowy

Kalorie spalone w strefie ruchu będzie można uzupełnić dzięki foodtruckom i grillowaniu w przestrzeni przeznaczonej na relaks. W sobotni wieczór planowana jest również teatralna wieczorynka dla najmłodszych w wykonaniu wrocławskiego Teatru Lalek. W trakcie weekendu animatorzy będą zachęcać wrocławian do podzielenia się swoją historią i przybliżenia miejsca, w którym się wychowywali i mieszkają.
– W tym celu przygotujemy specjalną mapę miasta.  Każdy będzie mógł zaznaczyć swój dom oraz zostawić krótką historię związaną z tym miejscem – dodaje Karolina Marciniak, koordynatorka projektu.
Ponadto, w tych dniach będzie można skorzystać z darmowego wstępu na wystawę główną Zajezdni „Wrocław 1945–2016” oraz dwie czasowe ekspozycje: „Zatrzymany w kadrze. Opowieść o Zbyszku Cybulskim” i „Taborowe życie Romów”.

 

Więcej informacji: FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *