Siekierą zniszczył 19 samochodów

ax-1694637_640Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie 19 samochodów. Spowodował on straty na kwotę 15 tysięcy złotych. Używał siekiery.

Nocą 26 października w Mieroszowie doszło do zniszczenia samochodu – powybijano szyby i poprzecinano w nim wszystkie opony. Jak się wkrótce okazało jeszcze tej samej nocy doszło do zniszczenia kolejnego auta. Podobne przypadki miały miejsce także w następnych dniach.

Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o wandalizm. W jego mieszkaniu zabezpieczono przedmioty, którymi dokonywał zniszczeń. Wśród nich była również siekiera. Na miejscu policjanci dowiedzieli się także, że zatrzymany 46-latek uszkodził drzwi sąsiada, nanosząc na nie wulgarne rysunki. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych.

W nocy z 30 na 31 października mężczyzna ponownie niszczył samochody. Został zatrzymany na gorącym uczynku. Tym razem używał klucza francuskiego. Łącznie zniszczył 19 samochodów, a straty oszacowano na 15 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

AW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *