Biegiem przez 49 pięter – ruszyły zapisy na Sky Tower Run 2017

sky tower run

W maju we Wrocławiu odbędzie się Sky Tower Run 2017, czyli Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Tegoroczny bieg wystartuje 20 maja o godzinie 10:00.

Zawody z tradycją

Zawody Sky Tower Run historycznie nawiązują do wrocławskiej tradycji bicia rekordów w bieganiu po schodach nieistniejącego już Poltegoru (budynku, w miejscu którego obecnie stoi Sky Tower). Pierwszy tego typu bieg odbył się w 1984 r. Sky Tower Run 2017, to trzecia edycja biegu, który w tym roku po raz drugi odbędzie się w randze Mistrzostw Polski.

– Cieszy nas, że w Sky Tower udaje się kontynuować wrocławską tradycję biegów po schodach. Tym bardziej, że w naszych biegach biorą udział zarówno wytrawni biegacze, jaki i amatorzy, którzy pokonując 1142 stopnie mają szansę sprawdzić swoją kondycję fizyczną, a przy okazji pobijać życiowe rekordy – mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu, Sky Tower SA.

Udział w majowych zawodach zapowiedział już ubiegłoroczny zwycięzca, Piotr Łobodziński, który pokonał 49 pięter Sky Tower w czasie 4:52.07.

Klasyfikacje i biegi towarzyszące

W ramach majowych zawodów (poza klasycznymi klasyfikacjami, tj: generalna kobiet i mężczyzn, wiekowa i Mistrzostw Polski) rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Strażaków w rynsztunku bojowym i bez niego oraz Bieg Charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Dodatkową atrakcją Sky Tower Run 2017 będzie seria “elity”. – W biegu “elity” wystartują najlepsi z najlepszych, czyli zawodnicy mogący pochwalić się określonym w regulaminie minimum czasowym. Dla mężczyzn jest to czas do 7 minut, dla kobiet do 9 minut.

Zapisy na Sky Tower Run 2017

Sky Tower Run 2017 rozegrany zostanie 20 maja 2017 r. we wrocławskim Sky Tower. Jego trasa prowadzić będzie na 49. piętro i wynosić będzie 1142 stopnie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 maja za pośrednictwem formularza umieszczonego na www.skytowerrun.pl. W późniejszym terminie (do 20 maja) – wyłącznie osobiście w biurze zawodów w Sky Tower. Przy czym osoby, które zgłoszą się do 7 maja otrzymają imienny numer startowy.

Udział w Sky Tower Run 2017 jest płatny i w zależności od terminu zgłoszenia opłata wpisowa wynosi od 60 do 80 złotych. Wszyscy jego uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a po przebiegnięciu linii mety – pamiątkowy medal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *