Sondażowe wyniki wyborów

Według sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu – opublikowanego w niedzielę zaraz po zamknięciu lokali wyborczych – w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju Zjednoczona Prawica uzyskała 32,3 proc. głosów, Koalicja Obywatelska – 24,7 proc., PSL – 16,6 proc. , Kukiz’15 – 6,3 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy – 6,3 proc.; SLD-Lewica Razem – 5,7 proc.   

                                                                                   fot.: pixabay.com

Sondażowe wyniki w dużych miastach

Z sondażu, który przeprowadzono w 10 dużych miastach, wynika, że w pierwszej turze wybrano prezydentów: Warszawy, Poznania, Łodzi, Lublina, Katowic, Wrocławia i Białegostoku.

W stolicy, z wynikiem 54,1 proc., wygrał Rafał Trzaskowski reprezentujący Koalicję Obywatelską. W Łodzi z wynikiem 70,1 proc. wygrała urzędująca prezydent Hanna Zdanowska (Koalicja Obywatelska). Również w Poznaniu zwyciężył obecny prezydent Jacek Jaśkowiak (56,6 proc.). Jacek Sutryk z wynikiem 50,1 proc. zwyciężył w wyborach na prezydenta Wrocławia. Prezydentem Katowic pozostanie Marcin Krupa, który zdobył 51,1 proc. głosów. Kolejną kadencję na fotelu prezydenta Białegostoku pozostanie Tadeusz Truskolaski, który osiągnął 51,6 proc. poparcia. Krzysztof Żuk z wynikiem 59,7 proc. zwyciężył w Lublinie.

Natomiast z tego samego badania wynika, że w Kielcach, Gdańsku i Krakowie dojdzie do II tury wyborów na prezydenta.

W Kielcach Bogdan Wenta z PO (35,8 proc. głosów) zmierzy się z Wojciechem Lubawskim (29,6 proc.), w Gdańsku rządzący od 20 lat Paweł Adamowicz (36,7 proc.) będzie rywalizował z Kacprem Płażyńskim z PiS (32,3 proc.). W Krakowie Jacek Majchrowski (43,7 proc.) rywalizował będzie się z kandydatką Zjednoczonej Prawicy Małgorzatą Wassermann (33,6 proc.).
źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *