Sprawca napadu na bank zatrzymany, a skradzione pieniądze odzyskane

Szybkie i sprawnie przeprowadzone działania wrocławskich policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o napad na bank. Mężczyzna chwilę wcześniej, przy użyciu przedmiotu przypominającego broń, zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Funkcjonariusze kilka minut później zatrzymali 28-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali wszystkie zrabowane pieniądze. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.


                                                                                 fot.: pixabay.com

11 września br. tuż przed godziną 17.00 nieznany mężczyzna wszedł do placówki jednego z banków na terenie Wrocławia. Sprawca przy pomocy przedmiotu przypominającego broń zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Pracownicy banku od razu poinformowali Policję o napadzie.

Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu w celu odnalezienia napastnika. Po kilku minutach funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zauważyli podejrzanego mężczyznę. Zachowywał się nienaturalnie, widać było, że jest pod wpływem silnych emocji.

Funkcjonariusze wezwali go do zatrzymania się, jednak na widok policjantów sprawca napadu podjął ucieczkę. W związku z tym, że policjanci mieli informację, iż mężczyzna może posiadać przedmiot przypominający broń, oddali 2 strzały ostrzegawcze. 28-latek z woj. kujawsko-pomorskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Skradzioną przez mężczyznę gotówkę w całości odzyskano.

Obecnie funkcjonariusze przeprowadzają czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *