Strzelin: Pożar w strzelińskim zakładzie cukrowni i zatrzymanie groźnych sprawców z zakładu karnego – wspólne ćwiczenia służb

Policjanci z komendy powiatowej w Strzelinie brali udział w ćwiczeniach służb mundurowych i ratownictwa medycznego na terenie zakładu cukrowni. Miały one na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy Policją, Strażą Pożarną, służbami medycznymi i Służbą Więzienną. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w razie ewentualnego zagrożenia oraz wystąpienia sytuacji kryzysowej.


                                                                                              Źródło zdjęcia: KPP w Strzelinie

Na terenie strzelińskiej cukrowni miały miejsce ćwiczenia służb mundurowych organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie. W ćwiczeniach brały udział takie służby jak: Straż Pożarna, Policja, Służba Więzienna ze Strzelina i Wrocławia oraz służby ratownictwa medycznego. Ćwiczenia polegały na zatrzymaniu 3 mężczyzn którzy jako skazani z Zakładu Karnego wykonujący prace interwencyjne, chcieli wyjechać pojazdem ze skradzionym ładunkiem z terenu zakładu, lecz zostali przez pracowników ochrony powstrzymani. Sprawcy powrócili pojazdem na teren zakładu i ukryli się w jednym z pomieszczeń pod groźbą pozbawienia życia. Kolejne działania przejęły odpowiednie służby zajmujące się bezpieczeństwem.

Ze strony policji wyglądało to w ten sposób, że dyżurny strzelińskiej jednostki otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu o tym, że na terenie zakładu cukrowni ma miejsce pożar jednego z budynków. Na miejsce natychmiast udali się Policjanci ze strzelińskiej komendy, funkcjonariusze Straży Pożarnej, służby ratunkowe oraz Służba Więzienna. Policjanci przybyli na miejsce zastali ranne osoby, w związku z tym natychmiast rozpoczęli udzielanie pomocy poszkodowanym. Następnie zabezpieczyli oni teren budynku, gdzie znajdowali się sprawcy i jak się okazało w budynku wraz z zakładnikami,których wzięli w wyniku przestępczego działania. Na miejscu podejmowane były przez policjantów negocjacje z mężczyznami. Ponadto przybyła też Grupa Interwencyjna Służby Więziennej celem ich zatrzymania.

W wyniku wspólnych działań taktycznych, mężczyzn zatrzymano, a zakładnikom nic się nie stało. Sprawcy wrócili w eskorcie służb więziennych i policyjnych do Zakładu Karnego.
Tego typu ćwiczenia mają na celu wzmocnienie współpracy między służbami oraz doskonalenie odpowiednich procedur w sytuacji ewentualnego zagrożenia.

Źródło: KPP w Strzelinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *