Czy Wrocław znów pobije rekord? Już w ten weekend startuje Survival Race

www.survivalrace.pl /fot. Dawid Żak

W weekend, 10-11 czerwca, w okolicach Morskiego Oka i AWF Wrocław wystartuje kolejny w tym sezonie, miejski bieg z przeszkodami z cyklu Survival Race. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła aż 5,5 tys. zawodników, w tym roku organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 6 tys. osób. Na miejscu, w rozbudowanym miasteczku festiwalowym, czekać będą liczne atrakcje dla uczestników oraz kibiców.

Bieg dla każdego

Dla początkujących Survivalowców przewidziano trasę STARTER, czyli 3 km i 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni zawodnicy zmierzą się z dystansem WARRIOR liczącym 6 km i 30 przeszkód. Na weteranów czeka z kolei wariant MACHINE z 12-kilometrową trasą, na której napotkają 50 przeszkód.

Śmiałkowie, którzy potrzebują jeszcze większej dawki adrenaliny i wysiłku, mogą zapisać się na jeden z dwóch dodatkowych wariantów – trasę ANIMAL (24 km i 100 przeszkód) i wprowadzoną w tym roku nowość, czyli trasę MONSTER (36 km i 150 przeszkód).

Pokonaj 100-metrową zjeżdżalnię i… przenieś Vikinga

Na wszystkich, którzy zdecydują się stanąć na starcie Survival Race czeka nie tylko bieg, ale przede wszystkim przeszkody – zarówno te klasyczne, cieszące się od lat dużą popularnością, jak i nowe, premierowe konstrukcje.

– Survivalowców czeka m.in. przenoszenie Vikingów oraz zadania weryfikujące nie tylko siłę mięśni, ale również sprawność intelektu. Na trasie nie zabraknie też takich hitów, jak Quater Pipe 2.0 czy 100-metrowa zjeżdżalnia Slip&Slide – mówi Dawid Lewandowski, organizator Survival Race.

Dodatkową atrakcję będą stanowiły konkursy dla zawodników. Survivalowcy mogą wziąć udział w konkursie na najlepszą relację video z wydarzenia – na laureata czeka nagroda w postaci profesjonalnej kamery sportowej YI ACTION 4K. Uczestnicy mogą też powalczyć w konkursie na najbardziej kreatywne przebranie, w którym do wygrania jest 6 miesięcy za free od Mobile Vikings.

Nie tylko dla biegaczy

Dwudniowy festiwal Survival Race stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla biegaczy, ale także dla osób obserwujących zmagania śmiałków. Na terenie miasteczka festiwalowego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – m.in. rozszerzoną strefę food trucków, gdzie serwowany będzie m.in. specjalny survivalowy burger od Pasibusa. Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia stoisk partnerów – m.in. strefy aktywności dla rodzin Microsoft, z konsolami Xbox One i grami ruchowymi Kinect oraz komputerami Microsoft Surface.

Dla najmłodszych przewidziano też specjalną formułę – bieg Survival Race KIDS. Mogą w nim wziąć udział dzieci od 3 do 13 roku życia, a trzy warianty trasy (KRASNAL, PIRAT i NINJA) są odpowiednio dopasowane do poszczególnych grup wiekowych uczestników. Bilety na Survival Race KIDS będzie można nabyć na miejscu w cenach 40 i 45 zł. Wszyscy kibice i pasjonaci sportu będą mogli również bezpłatnie odwiedzić targi SPORT&FUN, podczas których prezentowane będą nowinki techniczne, gadżety oraz usługi związane ze sportem i rekreacją. Przez cały czas trwania imprezy, przy biurze zawodów, czynny będzie również sklep stacjonarny, w którym będzie można kupić gadżety Survival Race.

Bardzo istotnym aspektem festiwalu Survival Race jest jego cel charytatywny. W tym roku część pieniędzy ze sprzedaży pakietów przekazana zostanie na rzecz uczestniczki ubiegłorocznej edycji Survival Race, p. Marzanny Wieczorek, która jest podopieczną Fundacji Avalon. Na terenie wydarzenia będzie ponadto realizowana zbiórka pieniędzy na rehabilitację p. Marzanny – w tym celu w miasteczku festiwalowym zostaną rozstawione specjalnie oznakowane puszki.

Co, gdzie, kiedy?

Survival Race odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w okolicach Morskiego Oka oraz AWF Wrocław. Pierwszego dnia festiwalu (sobota, 10.06) odbędą się starty na dystansach 3 km, 12, 24 oraz 36 km, natomiast drugiego (niedziela, 11.06) na najpopularniejszym dystansie 6 km.

W biegu można wystartować solo lub w grupie. Przed startem każdy zawodnik musi odebrać swój pakiet startowy z Biura Zawodów, zlokalizowanym na terenie kortów tenisowych Morskiego Oka. Do wydania pakietu startowego niezbędne będzie okazanie dokumentu tożsamości oraz podpisanego Oświadczenia. Zawodnicy otrzymają ponadto drogą mailową Niezbędnik Survivalowca, w którym znajdą istotne porady dotyczące przygotowania do biegu oraz zasady organizacyjne samego festiwalu. Niezbędnik będzie dostępny również na stronie biegu oraz w kanałach social media Survival Race.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *