Szarża ułańska, Crystal Cup i Ladies Day już 10 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

Widowiskowa szarża 100 ułanów, najbardziej prestiżowa gonitwa sezonu – Crystal Cup oraz święto wyścigowej elegancji – Ladies Day, tak Wrocławski Tor Wyścigów Konnych w niedzielę 10 czerwca będzie świętował 100-lecie odzyskania niepodległości.

W programie, poza gonitwami o międzynarodowej randze, znalazły się takie atrakcje jak: występ Emose Uhunmwangho z Teatru Capitol, konkurs modowy „100 lat wyścigowej elegancji”, prezentacje XIX-wiecznych powozów, zabytkowych samochodów czy pokazy woltyżerki sportowej. Swoistym preludium do niedzielnego wydarzenia będzie sobotnia parada ułanów, którzy przejadą wrocławskimi ulicami z Partynic na pl. Wolności. Tam prezydent Rafał Dutkiewicz odbierze uroczysty meldunek.

Szarża na torze wyścigów konnych – wydarzenie bez precedensu w skali kraju!

„Dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości 100 ułanów na 100 koniach pogna po torze w fantazyjnej szarży. To wydarzenie imponujące i emocjonujące zarazem, bez precedensu w skali kraju” podkreśla dyrektor wrocławskiego toru Jerzy Sawka.

Kawalerzyści specjalnie na tą okazję przyjadą do Wrocławia z rożnych zakątków Polski. Ułani reprezentują okres międzywojenny, będą umundurowani, a konie osiodłane, zgodnie z wzorem i regulaminem tamtych czasów. Wojska konne pojawią się na Partynicach już dzień wcześniej. W sobotę 9 czerwca przemaszerują w kolumnie 100 koni prowadzonej przez czterokonną bryczkę oraz zbytkowego Citroena T23 z 1939 roku, ulicami Wrocławia przez Rynek na plac Wolności. Tam odbędzie się uroczysta defilada wojsk, a meldunek od nich odbierze prezydent Rafał Dutkiewicz.

Crystal Cup, Ladies Day i konkurs „100 lat wyścigowej elegancji”

10 czerwca to najważniejszy dzień wyścigowy sezonu 2018 na Partynicach również ze względów sportowych. Rozegranych zostanie 7 gonitw, w tym 5 międzynarodowych z płotami oraz z przeszkodami. Wśród nich najbardziej prestiżowa gonitwa sezonu, będąca częścią międzynarodowego cyklu wyścigów Crystal Cup, rozgrywanych na 12 europejskich torach. Konie będą rywalizować na dystansie 5500 metrów z 26 przeszkodami (w tym niezwykle widowiskowy skok trybunowy), zaś łączna pula nagród wyniesie 175 tyś. złotych.

Tradycyjnie już dniowi Crystal Cup towarzyszy Ladies Day, czyli święto kobiecego szyku w eleganckiej oprawie oraz wyjątkowej atmosferze wyścigów konnych. W tym roku organizatorzy w szczególny sposób zachęcają do przybycia na tor w wytwornych stylizacjach. Ogłosili konkurs na najlepsze przebranie w stylu z epoki i elegancką modę wyścigową. „Nagroda główna w konkursie to przeloty, pobyt w hotelu oraz bilet na paryski Hipodrome Paris Longchamp dla dwóch osób. Na dzień, w którym odbywa się tam najważniejsze wydarzenie w europejskim kalendarzu wyścigów konnych – gonitwa o Nagrodę Łuku Triumfalnego” – mówi dyrektor toru Jerzy Sawka.

Podróż w czasie, czyli zabytkowe powozy, jazzowy tramwaj i zjawiskowa Emose Uhunmwangho

Poza wyścigową modą retro, w wyjątkowy klimat oddający czar minionej epoki przeniesie nas specjalna wystawa. Będziemy mogli podziwiać ekspozycję zabytkowych pojazdów, jak i oryginalnych powozów z XIX i początków XX wieku. W niedzielę w godz. 13:00 – 16:00 z centrum na Partynice kursował będzie zabytkowy tramwaj „Jazz Tramwaj Vertigo”, którym bezpłatnie będzie można dotrzeć na wyścigi.

Tego dnia na torze pojawią się również dwie czterokonne bryczki. Po raz pierwszy podczas parady otwarcia, po raz drugi tuż przed finałową szarżą ułanów. Wtedy aktorka Teatru Muzycznego Capitol – Emose Uhunmwangho wystąpi przed publicznością wykonując utwory, które do 10 czerwca pozostaną niespodzianką.

Specjalna komunikacja, bezpłatne parkingi i autobusy

Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem samochody nie będą mogły wjeżdżać na teren kompleksu. Do ich dyspozycji zostanie oddany parking obok toru, przy ul. Zwycięskiej oraz parking na Bielanach przy sklepie Auchan. Specjalne autobusy przez całą niedzielę, w godz. 13:00 – 21:00 będą bezpłatnie wozić uczestników z miejsca darmowego parkingu przy Auchan, jak i z pętli tramwajowej Krzyki na Tor Wyścigów.

Trasa kursowania autobusów: Auchan – Tor Wyścigów – Pętla Tramwajowa Krzyki – Tor Wyścigów – Auchan.

Dojazd komunikacją miejską:
Z centrum – tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892 (przystanek Wrocław Partynice).

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobusy 862, 113,112

Wielka Parada Kawalerii we Wrocławiu z udziałem Prezydenta
9 czerwca (sobota), wyjazd z Partynic, godz. 12:00, defilada z udziałem prezydenta Rafała Dutkiewicza na pl. Wolności ok. 13:40

Crystal Cup, Ladies Day, 100 lat niech żyje nam!
10 czerwca (niedziela), godz. 14:00 – 20:00, wstęp wolny
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2, Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *