Uwaga, zmiany na liniach MPK

Od soboty 27 styczna na kilku liniach komunikacji miejskiej we Wrocławiu zostaną wprowadzone znaczące zmiany.

Muchobór Mały

W celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej części osiedla Muchobór Mały, od 27 stycznia (sobota) zostanie wprowadzona została zmiana trasy linii autobusowej 119 i 319.

Autobusy tych linii, jeżdżące tylko w kierunku Sołtysowic i ulicy  Bałtyckiej, od ulicy Strzegomskiej pojadą przez ulicę Muchoborską i Duńską do ulicy Klecińskiej, dzięki czemu zatrzymają się na przystanku „Szkocka” przy skrzyżowaniu ulicy Klecińskiej z ulicą Szkocką.

W kierunku przeciwnym trasa linii autobusowej 119 i 319 pozostanie bez zmian. Autobusy tych linii nadal będą kursowały przez Nowy Dwór, Muchobór Wielki i ulicę Krzemieniecką.

Przystanek Gajowicka

Również w sobotę 27 stycznia zostanie wprowadzona zmiana statusu przystanku autobusowego „Gajowicka” (w ciągu Alei Hallera przy skrzyżowaniu z ulicą Gajowicką) z przystanku „na żądanie” na przystanek stały dla dziennych linii autobusowych 126, 133 i 136.

Dla kursów linii nocnej 257 ten przystanek nadal będzie posiadał status przystanku „na żądanie”.

Nowa linia strefowa 924

Na 27 stycznia zaplanowano również uruchomienie nowej strefowej linii autobusowej nr 924, która będzie zapewniała połączenie Wrocławia (pętla przy Galerii Dominikańskiej) z podwrocławskimi miejscowościami Mirków, Długołęka i Kamień.

Autobusy nowej linii strefowej 924 przejmą obecne kursy linii 914a i 944 zapewniając również połączenie do Bielawy, Rakowa i Stępina na terenie Gminy Długołęka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *