W kluczborskim szpitalu znów działa oddział wewnętrzny

Po trwającej 2,5 miesiąca przerwie szpital powiatowy w Kluczborku wznowił przyjęcia na oddziale wewnętrznym, którego działalność była zawieszona z powodu braku lekarzy.

                                                                                               źródło fot.: pczszpitalkluczbork.pl

Powodem zawieszenia działalności oddziału wewnętrznego szpitala w Kluczborku (woj. opolskie) był brak odpowiedniej liczby lekarzy. W kwietniu kilkuosobowy zespół internistów złożył wypowiedzenia i przeniósł się do szpitala powiatowego w sąsiednim Oleśnie. Od początku maja pacjenci, którzy powinni trafić na oddział wewnętrzny, byli kierowani do innych szpitali w województwie.

Po zmianie władz szpitala jego nowej szefowej Sylwii Jarczewskiej udało się skompletować zespół lekarzy, umożliwiający funkcjonowanie oddziału liczącego 35 łóżek.

– Jest nowy ordynator plus dwóch lekarzy specjalistów. Dodatkowo zawarliśmy kilka umów na pełnienie dyżurów. Ta obsada pozwala na normalne funkcjonowanie oddziału. O wznowieniu działalności powiadomiliśmy już POZ-ty i pogotowie. Dzisiaj mamy już na oddziale pierwszych pacjentów – powiedziała PAP Sylwia Jarczewska.

Szpital w Kluczborku nie był jedynym w województwie opolskim z takimi problemami. Od kwietnia zawieszono działalność oddziału wewnętrznego w podlegającym powiatowi szpitalu w Głuchołazach. Powodem także jest brak lekarzy.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *