W sobotę cała Oleśnica biega i pomaga!

Już w najbliższą sobotę, 15 września, w Oleśnicy spotka się około 300 dorosłych miłośników ruchu na świeżym powietrzu i 200 dzieci wraz z rodzinami. Wezmą udział w Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Wciąż można do nich dołączyć – przyjść pokibicować lub pobiec – zapisy do biegu będą trwały do wyczerpania wolnych miejsc, warto się pospieszyć!

Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega imprezę organizuje już po raz czwarty. I po raz czwarty pomaga. W tym roku – Fundacji „Potrafię Pomóc”, która podjęła się arcytrudnego zadania, jakim jest budowa nowoczesnego kompleksu rehabilitacyjno-edukacyjnego, w którym mieścić się będzie pierwszy w Polsce dom samodzielności dla osób dorosłych urodzonych z zespołem Pradera-Willego. To bardzo rzadka choroba. W Polsce zdiagnozowano ją u około 350 osób. Głównym objawem jest „wieczny głód”, którego nie można w żaden sposób zaspokoić. Chory wymaga całodobowej kontroli drugiej osoby, a w polskim systemie opieki jest luka, stąd potrzeba budowy pierwszego takiego domu w Polsce.

W trakcie sobotniej imprezy wolontariusze zbierać będą pieniądze do puszek kwestarskich. Wśród kwestujących będą także dwunastoletnia Julia i osiemnastoletni Karol – oboje urodzili się z zespołem Pradera-Willego.

Jednak oleśnicki festiwal to także, a może przede wszystkim – promocja zdrowego trybu życia. W biegach wystartują całe rodziny. W programie Festiwalu Biegów Rodzinnych są między innymi „duety”, czyli konkurencja, w której rodzic biegnie wspólnie z dzieckiem, pokonując 1 km 200 metrów. Młodszy i starszy członek zespołu muszą ze sobą idealnie współpracować, tak by wspólnie wbiec na metę. Trasa Połówki oraz Biegu Głównego posiada atest PZLA. Oznacza to, że wynik będzie można uznać za oficjalny na 5km i 10km.

Na uczestników i kibiców czeka dużo więcej atrakcji, między innymi bieg maskotek, loteria fantowa, dmuchane place zabaw, zaplatanie warkoczyków czy malowanie buziek. Na koniec wydarzenie zaplanowany jest koncert Mezo, który będzie też uczestnikiem biegu głównego.

Zaproszenie Jacka „Mezo”

Impreza odbędzie się przy placu Książąt Śląskich w Oleśnicy, początek – o godzinie 09:00.

HARMONOGRAM

09:00 – 13:30 Otwarcie Biura Zawodów, zapisy i weryfikacja zawodników
11:00 – 12:30 Bieg Dzieci na dystansie 100 i 200m, Bieg Maskotek 100m
12:30 – 13:30 Rodzinne Duety 1,2km
14:00 – 15:30 Bieg Główny oraz „Połówka”
15:30 – 17:30 Dekoracja zwycięzców biegu oraz kategorii, loteria fantowa
17:00 – 18:30 Koncert Mezo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *