W Wałbrzychu urzędniczka wyłudziła ponad 1,6 mln zł

Księgowa z Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzycha wyłudziła co najmniej 1,6 mln zł, podrabiając ponad 200 faktur – informuje Prokuratura Krajowa.

                                                                      fot.: pixabay.com

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Z jej ustaleń wynika, że Marzanna A., zatrudniona na stanowisku starszego inspektora ds. księgowości, podrabiała faktury wystawiane na rzecz Gminy Wałbrzych przez różne podmioty.

„Kopiowała je i wpisywała na nich numery należących do niej rachunków bankowych, po czym przedkładała je do akceptacji swoim przełożonym, którzy wprowadzeni przez nią w błąd akceptowali je do realizacji. Następnie środki finansowe wskazane w przerobionych fakturach były przelewane na konto podejrzanej” – informuje Prokuratura Krajowa w komunikacie.

W sumie od listopada 2012 r. do marca 2018 r. urzędniczka przedłożyła ponad 200 podrobionych faktur i wyłudziła kwotę ponad 1,6 mln złotych na szkodę Gminy Wałbrzych.

Prokuratorzy przedstawili Marzannie A. zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posłużenia się podrobionym dokumentami oraz oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Kobieta została aresztowana.

źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *