Wałbrzych: Bez uprawnień oraz pod wpływem alkoholu nie zatrzymał się skuterem do kontroli drogowej i doprowadził do kolizji z radiowozem

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Wałbrzychu udali się w pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna jadąc skuterem o poj. 250cm³ zignorował nadawane w jego kierunku sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu zaczął uciekać. W wyniku wykonania gwałtownych manewrów skrętu w lewo i w prawo mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego utracił panowanie nad jednośladem, uderzył dwukrotnie w radiowóz, by ostatecznie przewrócić go na jezdnię. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, nie miał nigdy prawa jazdy oraz polisy ubezpieczeniowej. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 19.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący przez dzielnicę Podgórze skuter, jak się później okazało o poj. 250cm³ i niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu jednośladu do kontroli drogowej. Zachowanie kierującego na drodze wskazywało, iż może on znajdować pod wpływem alkoholu. Kiedy mundurowi zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Wtedy kierujący rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Mundurowi podjęli za nim pościg. Prowadzący jednoślad najpierw chciał skręcić w ul. Bystrzycką, a następnie wjechał pod prąd w ul. Noworudzką i tam ostatecznie został zatrzymany, kiedy to stracił panowanie nad pojazdem i dwukrotnie uderzył w radiowóz. 32-letni mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało niego ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Podczas dalszych czynności z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili, że nie ma w ogóle prawa jazdy oraz polisy ubezpieczeniowej pojazdu. Sprawca odpowie teraz za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, za kierowanie nim w stanie po użyciu alkoholu oraz brak uprawnień do kierowania, a także brak polisy OC. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *