Wałbrzych: Rzucił się na 47-latka z nożem z zazdrości. Tłumaczył, że był pod wpływem alkoholu i nie panował nad emocjami

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych w stosunku do swojego o rok młodszego kolegi oraz zaatakowanie go nożem. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony został ugodzony w lewą dłoń, a sam sprawca próbował uciec. Zaalarmowani funkcjonariusze zatrzymali go bezpośrednio po zgłoszeniu przy jednej z ulic na terenie miasta. Napastnik odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

fot.: bty

Funkcjonariusze Komisariatu I w Wałbrzychu ustalili, że 48-letni mieszkaniec był zazdrosny o swoją byłą partnerkę, która zaczęła się spotykać z jego kolegą. Kiedy po godzinie 20.00 mężczyzna zauważył 47-latka w jednym z tuneli przy ul. Basztowej, najpierw zagroził mu pozbawieniem życia, a następnie zaatakował nożem, trafiając w dłoń lewej ręki. Podczas zatrzymania mężczyzna tłumaczył policjantom, że był pod wpływem alkoholu i nie potrafił opanować swoich emocji.

48-latek w trakcie czynności procesowych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż użyty do popełnienia przestępstwa.

Wałbrzyszanin odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *