Wiązów: Trafił do aresztu za usiłowanie zabójstwa młodej kobiety

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa młodej kobiety. Poszkodowana został zaatakowany na jednej z ulic Wiązowa, a kiedy doszło między nimi do kłótni została raniona nożem. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziony do szpitala w Strzelinie, natomiast napastnik został zatrzymany przez policjantów ze Strzelina.


                                                                                                       źródło fot.: pixabay.com
Dyżurny strzelińskiej Policji został telefonicznie powiadomiony o tym, że na jednej z posesji w Wiązowie mężczyzna w wieku 22-lat  ugodził nożem 20-letnią kobietę. Kobieta została przewieziona pogotowiem ratunkowym do Strzelińskiego Centrum Medycznego celem udzielenia niezbędnej pomocy lekarskiej, stan zdrowia kobiety nie zagrażał niebezpieczeństwu życiu. Policjanci ze Strzelina po krótkim czasie zatrzymali 22-latka i umieścili w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Strzelinie były wykonywane czynności procesowe celem zebrania jak największego materiału dowodowego w sprawie.  Zgromadzone w sprawie dowody zostały przedstawione prokuratorowi, który zdecydował o postawieniu 22-letniemu mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

Decyzją sądu 22-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie

Źródło: KPP w Strzelinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *