Wieczór Marzeń we wrocławskim zoo już dziś!

Już dziś, 7 czerwca br., po raz dwunasty otworzą się bramy wrocławskiego zoo dla osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin i opiekunów.

To magiczny wieczór, kiedy niepełnosprawni i przewlekle chorzy – dorośli i dzieci, w towarzystwie rodziców, dziadków, rodzeństwa czy opiekunów, mogą zwiedzać bezpłatnie zoo. Czekają na nich liczne atrakcje, przede wszystkim udział w pokazowych karmieniach kotików, lemurów, pawianów, płaszczek, rekinów, żółwi i żyraf, a także spotkanie z pytonem królewskim, agamą brodatą, karaczanem madagaskarskim czy żółwiem greckim – przed Terrarium. Dodatkowo, w podcieniu Afrykarium, Centrum Terapii Sensoria, Ekolandia i Lindenwood przygotowały gry i zabawy.

Impreza potrwa od 17:30 do 20:00. Osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane mogą wejść na teren zoo Bramą Główną, po okazaniu odpowiedniego dokumentu – orzeczenia lub legitymacji osoby niepełnosprawnej.

Fundacja The Dreamnight at the Zoo Foundation została powołana w Rotterdamie w 1996 r. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowano imprezę dla dzieci chorych na raka, a hospicjalizowanych w jednym z holenderskich szpitali. Spotkanie ze zwierzętami i ich opiekunami miało być odrobiną szczęścia i zapomnienia pomiędzy często bolesnymi zabiegami. Okazało się również terapią pomagającą w walce z chorobą.

Do imprezy, na zasadach dobrowolności, przyłączają się co roku kolejne ogrody zoologiczne na całym świecie i Fundacja zrzesza obecnie ponad 250 członków z 37 krajów. Tak jak za pierwszym razem oraz zgodnie z regułami głównego koordynatora akcji, zaproszenie do udziału w wydarzeniu skierowane jest przede wszystkim do dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los, czyli niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz dzieci z hospicjów wraz z najbliższą rodziną lub opiekunem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *