Statyści-Wolontariusze! Poszukujemy Was!

Wolontariusze! Poszukujemy Was!

Wrocławski Teatr Współczesny poszukuje wolontariuszy-statystów do udziału w performansie Tomasza Cymermana TEATR META-CODZIENNY. KAJZAR. INSPIRACJE.

Performans odbędzie się we Wrocławiu 17 października 2015 [sobota] przed galerią Awangarda BWA, ul. Wita Stwosza o godz. 14.00 oraz 16.00.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne!

Gdzie? W sali prób Wrocławskiego Teatru Współczesnego – pok. 210, II piętro, wejście przez portiernię [ul. Rzeźnicza 12]

Kiedy? W sobotę 10 października 2015 r.

O której? O godz. 18.00

Chętnych prosimy o kontakt z Karoliną Żuraw: 71 358 89 41 karolina.zuraw@wteatrw.pl

Więcej o projekcie: 

|wtw://strefy_kontaktu 2016
KAJZAR KARPOWICZ RÓZEWICZ

„Teatr meta-codzienny. Kajzar. Inspiracje” to zdarzenie teatralne inspirowane manifestami Helmuta Kajzara i jego akcją performatywną zrealizowaną w BWA Awangarda w 1981 r.

Wolontariusze wezmą udział w działaniach zaprojektowanych przez Tomasza Cymermana przed witrynami galerii Awangarda. Publiczność będzie śledzić akcję z wnętrza galerii.

„To zdarzenie ma uchwycić przemijanie – mówi Tomasz Cymerman – złapać to, co rzadko dostrzegamy w naszym życiu […] Kto z nas nie gapił się bezmyślnie przez okno? Świat oglądany przez milczącego świadka zdaje się być czystym szaleństwem. To szaleństwo potrafi zadziwić. Wciągnąć. […] Zaaranżowane wydarzenia zostaną wplecione w zwykłą codzienność ulicy, aby znieść granicę między teatrem a rzeczywistością, by wyłuskać z życia jego teatralność, by to, czego nie zauważamy na co dzień, nagle zaczęło znaczyć, przykuwać uwagę, by widz z „niczego” zaczął tworzyć sobie jakieś historie”.

reżyseria i aranżacja przestrzeni: Tomasz Cymerman
występują
: Anna Błaut, Irena Rybicka, Krzysztof Kuliński, Krzysztof Roszko [gościnnie], Jerzy Senator, Krzysztof Szczepańczyk [gościnnie], Michał Szwed. Nagranie: Marta Malikowska [gościnnie], Piotr Łukaszczyk [gościnnie] oraz wolontariusze

17 października 2015

miejsce pokazów: BWA, galeria Awangarda, Wrocław, ul. Wita Stwosza 32
początek działań: godz. 14.00 oraz godz. 16.00
czas trwania pokazu: 50 minut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *