Wołów: 22-latek z zarzutami znęcania się, posiadania i uprawy środków odurzających oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe

Wołowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który jak się okazało przez kilka miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią. Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów usłyszał on nie tylko zarzuty znęcania się, ale także posiadania i uprawy środków odurzających oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe babci. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.


                                                                                    źródło fot. pixabay.com

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w ostatnim czasie kilkukrotnie interweniowali w jednym z mieszkań w związku ze zgłoszeniami kobiety dotyczącymi problemów z dorosłym już wnuczkiem, który wspólnie z nią mieszka. Dzięki zdecydowanemu działaniu dzielnicowego, po jednym ze zgłoszeń dotyczącym kolejnej awantury młody mężczyzna został zatrzymany. W wyniku rozmowy z jego babcią funkcjonariusze ustalili, że nie był to pierwszy raz kiedy 22-letni wnuczek wszczął awanturę. Babcia, nie chcąc jednak narażać wnuka na konsekwencje prawne, nigdy nie składała zawiadomienia o popełnianiu przestępstwa, przeciwko niemu. Tym razem jednak, dzięki dociekliwości policjantów, zmieniła zdanie i zdecydowała się opowiedzieć o tym, co dzieje się w domu.

Na bazie zgromadzonych materiałów 22-letni wnuczek oprócz zarzutu znęcania się nad babcią, usłyszał również zarzut posiadania i uprawy środków odurzających oraz kradzieży z włamaniem na konto bankowe należące do babci.

Sprawdzenia potwierdziły również fakt, że pomimo młodego wieku już wcześniej był on karany za różne inne przestępstwa.

Decyzją sądu podejrzany ma zakaz kontaktu z pokrzywdzoną. Za popełnione czyny mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KPP w Wołowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *