Wrocław – dobry kierunek

Do 8 lutego można głosować na Wrocław w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations. O zwycięstwo walczymy m.in. z Paryżem czy Atenami.

European Best Destinations jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. Kapituła konkursu uznała Wrocław za miasto z dużym potencjałem, mocno stawiające na rozwój, także w branży turystycznej. Organizacja dużych przedsięwzięć, jakimi były np. Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej. Już sama nominacja jest prestiżowa.

Aby Wrocław wygrał, musimy zebrać najwięcej głosów – zarówno od turystów, jak i mieszkańców miasta – w specjalnym internetowym głosowaniu. Zaczyna się ono 18 stycznia i potrwa do 8 lutego. Głosować należy przez stronę internetową www.GlosujNaWroclaw.com. Proces ten nie wymaga rejestracji i zajmuje zaledwie kilka sekund. Z jednego adresu IP można oddać tylko jeden głos w każdym tygodniu rywalizacji, więc warto oddawać głos ze wszystkich dostępnych urządzeń: ze smartfona i komputerów w domu i pracy, aby zwiększyć szanse na zwycięstwo miasta! Nagroda przyznawana jest corocznie. W rywalizacji bierze udział 20 miast. Wrocław zmierzy się z takimi metropoliami, jak Paryż, Mediolan czy Ateny. 

W 2016 roku nasze miasto odwiedziło 5 mln gości, którzy zostawili tu 3 i pół mld zł. W 2017 liczba turystów była podobna. Być może w 2018 roku Wrocław stanie się jeszcze bardziej popularny.

Wrocław chce wygrać!

Konkurs to także doskonała okazja do pokazania, że potrafimy się mobilizować, wrocławianie są dumni z miasta, a nasi goście opuszczają Wrocław z mnóstwem miłych wspomnień. Tylko wspólne działanie pozwoli nam osiągnąć sukces. Warto więc publikować w swoich kanałach social media informacje o głosowaniu z użyciem hashtagów #GłosujNaWrocław oraz #Vote4Wroclaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *