Wrocław gotowy na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15826662_1147950315321839_3534855995190966927_nW niedzielę 15 stycznia, około pięciuset wolontariuszy WOŚP pojawi się na ulicach miasta. Pieniądze do puszek zbierać będą pod hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

Ten rok dla fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Z transmitowania finału wycofało się TVP, które było wieloletnim partnerem WOŚP- u. Nowym patronatem medialnym została natomiast stacja TVN. Zmieniła się także data finału – w tym roku przypada na trzecią niedzielę stycznia. Cel pozostaje jednak wciąż ten sam – chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

We Wrocławiu imprezy związane z finałem odbędą się w dniach 13-15 stycznia. Za główną lokalizację posłuży Plac Targowy. To tam w niedzielę 15 stycznia zagrają między innymi: Carrantuohill, Salake, czy grupa Cochise. Na miejscu pojawią się także food trucki. O godz. 20 poleci słynne już „Światełko do Nieba”, czyli symboliczna akcja wysłania w stronę nieba zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni. Niedzielne koncerty odbywać się będą również równolegle na scenie w klubie Stary Klasztor. Występujący artyści nie pobierają honorariów. Przed wejściem na każde wydarzenie czekać będą wolontariusze z puszkami. Wsparcie akcji jest dobrowolne.

Wolontariusz WOŚP powinien posiadać identyfikator oraz specjalnie oznaczoną puszkę. Stacjonarna forma zbierania pieniędzy przeznaczona jest tylko dla firm. Obok skarbonki powinno się znaleźć stosowne oświadczenie.

W ubiegłym roku Wrocław zebrał rekordową sumę pieniędzy – 900 tys. zł przy 720 mln z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *