Wrocław nadal w strefie żółtej. Nowe obostrzenia i zasady od 17 października

Od 17 października nowe obostrzenia w strefie żółtej. Zamknięte zostaną m.in. baseny i siłownie, uczelnie i szkoły ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie hybrydowe. Mimo, że wiele dużych miast znalazło się w strefie czerwonej, Wrocław nadal jest w strefie żółtej.

Walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie. Temu podporządkowane są wszystkie nasze działania i prawie każda rozmowa dotyczy tego tematu – mówił na konferencji prasowej 15 października premier rządu, Mateusz Morawiecki, który przedstawił też główne cela:

  • chronić zdrowie i życie Polaków, najbardziej narażone są osoby starsze,
  • zapewnienie działania systemu służby zdrowia,
  • utrzymanie gospodarki i miejsc pracy.

Podstawowe zalecenie: – Zostań w domu. Pracuj zdalnie, jeżeli możesz – apeluje premier. 

Pamiętamy również o zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej, m.in. w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych, w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Strefa żółta obostrzenia od 17 października

Żółta strefa co oznacza

Wprowadzenie na terenie całego kraju żółtej strefy oznacza, że noszenie maseczki lub szalika zakrywającego usta i nos będzie obowiązkowe w przestrzeni publicznej:

  • w środkach publicznego transportu zbiorowego,
  • w miejscach ogólnodostępnych,
  • w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej,
  • w obiektach handlowych lub usługowych,
  • w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Wyjątkiem będą osoby posiadające przy sobie zaświadczenie lekarskie, które zezwala na nienoszenie maski.

Za brak maseczki grożą mandaty, nawet do 500 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *