Wrocław wyśle elementarze do Gwinei

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na zakup 100 tys. elementarzy do nauki czytania i pisania dla gwinejskich dzieci. 23 kwietnia 2017 Wrocław przekaże tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016 stolicy Gwinei – Konakry.

Gwinea ma jeden z najwyższych współczynników analfabetyzmu na świecie.

Wrocław przekaże elementarze dzieciom z Gwinei w sposób systemowy, za pośrednictwem gwinejskiego Ministerstwa Edukacji i Walki z Analfabetyzmem. Będzie to 100 tys. egzemplarzy certyfikowanego francuskojęzycznego podręcznika dla pierwszoklasistów w Konakry. Klasyczny elementarz zostanie uzupełniony o kilkanaście polskich wierszy dla dzieci, przetłumaczonych na język francuski -urzędowy w Gwinei.

23 kwietnia 2017 r. podczas przekazania Konakry tytułu Światowej Stolicy Książki UNESCO, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wręczy prezydentowi Gwinei i gubernatorowi Konakry sygnalny egzemplarz elementarza. Książki trafią do Konakry jesienią, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Projekt koordynuje Fundacja Art Transparent, będzie go też współfinansować UNESCO i gmina Wrocław.

I ty możesz pomóc

Pieniądze można wpłacać do 15 kwietnia na konto fundacji. Potrzeba 100 tys. dolarów, które pójdą na druk i przekazanie książek gwinejskim szkołom.

Informacje na temat wpłat pod adresem – FUNDACJA ART TRANSPARENT

AW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *