Wrocław zamieni się w stolicę światowego kina

16 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-mobile Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 21-31 lipca. Wśród atrakcji nowe filmy Pedra Almodovara i Kena Loacha, opera inspirowana „Zagubioną autostradą” Davida Lyncha oraz wiele innych.  16TNH-grafika-18 Wśród gości imprezy znajdują się m.in. Carlos Saura, Andriej Konczałowski i Christian Mungiu. Fani kina będą mogli obejrzeć 200 filmów, z których połowa będzie miała swoją premierę na festiwalu.

– Zaplanowaliśmy sporo nowohoryzontowego kina, co wyróżnia ten festiwal spośród wielu innych, ale będą także filmy pokazywane i nagradzane na dużych imprezach, jak choćby w Cannes – mówi Roman Gutek, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

W tym roku filmy z całego świata walczyć będą o nagrody w 5 konkursach: Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty, Konkursie „Filmy o sztuce”, Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych, Konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych i Konkursie Powiększenie (dla reżyserów i artystów z Wrocławia i Dolnego Śląska).

Kolejnym punktem programu będą retrospektywy znanych reżyserów. Wśród nich najważniejsza będzie, z pewnością, ta poświęcona Nanniemu Morettiemu, od dekady najważniejszemu włoskiemu reżyserowi (ale też myślicielowi), laureatowi Złotej Palmy za „Pokój syna”.

Od 22 lipca do 31 lipca o 22.00 na wrocławskim rynku, będzie można bezpłatnie obejrzeć kilka filmów. Wśród nich m.in. „Młodość” Paolo Sorrentino, „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej, „Skarb” Corneliu Porumboiu, „Widzę, widzę” Veroniki Franz i Severina Fiali czy „Zupełnie Nowy Testament” Jaco Van Dormaela.

Bilety pojedyncze można będzie kupować od 13 lipca od godz. 12.00. Na seanse 10-22 zł. Za 10 zł wejdziemy m.in. na seanse mistrzów kina, na wydarzenia w NFM 30-50 zł, na koncerty 14-25 zł. Zniżki z Urbancard oraz dla abonentów T-Mobile. Szczegóły programu na każdy dzień festiwalu i dokładne ceny na każdy z seansów znajdziecie na www.nowehoryzonty.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *