Wrocławianie vs. kreatorzy mody

Wrocławianie stworzą kolekcję ubrań ze znanymi projektantami – bezpłatne warsztaty z Serafinem Andrzejakiem i Przemysławem Piniakiem! 

Fundacja OPEN MIND zaprasza miłośników mody, projektowania i krawiectwa  do pracowni Kultura Ubioru – cyklu spotkań w ramach projektu “Trampolina do kultury”. Bezpłatne warsztaty poprowadzą m.in. projektanci Serafin Andrzejak oraz Przemysław Piniak! Uczestnicy pod okiem mistrzów stworzą kolekcję ubrań, która zostanie zaprezentowana podczas pokazu mody – wielkiego finału projektu. Pierwsze zajęcia Kultury ubioru startują już 11. października w CRZ Krzywy Komin! 
Warsztaty wchodzą w program pracowni Kultura Ubioru w ramach projektu „Trampolina do kultury”. Oprócz warsztatów z Serafinem i Piniakiem w ofercie pracowni znalazły się również bezpłatne kursy szycia, technik wykrojów oraz znajomości materiałów.

Kultura Ubioru to cykl bezpłatnych warsztatów dla miłośników mody, początkujących projektantów oraz krawców. Podczas zajęć pracowni uczestnicy przejdą drogę od projektu do produktu. W programie znalazły się m.in. sześciodniowe warsztaty z mistrzem projektowania – Serafinem Andrzejakiem oraz warsztat szewca z Przemysławem Piniakiem. Uczestnicy warsztatów pod okiem projektantów stworzą unikalną kolekcję, która zostanie zaprezentowana podczas finału projektu. 
Serafin Andrzejak w Polsce jest znany głównie z udziału w I polskiej edycji Project Runway oraz współpracy w realizacji programu Top Model. Jest zwycięzcą V edycji Fashion Designer Awards – wygrana dała mu możliwość doskonalenia swoich umiejętności w Danii pod nadzorem samej Anne Sophie Madsen. Podczas cyklu spotkań “Projektowanie Ubioru – warsztaty mistrza” Serafin wprowadzi uczestników w tajniki świata mody – zapozna ich ze specyfiką tworzenia rysunku modowego; nauczy, jak na jego podstawie konstruować prototypy oraz przeprowadzi przez proces tworzenia autorskiej kolekcji. 
Uczestnicy Kultury Ubioru nauczą się również projektować i wytwarzać oryginalne obuwie, które dopełni zaprojektowane kreacje. “Warsztat szewca” poprowadzi znany z awangardowych wytworów artysta modowy Przemysław Piniak.

Buty projektu Przemysława Piniaka

Piniak tworzy unikatowe buty, szyte ręcznie według własnych projektów. Te nietypowe i oryginalne projekty gościły już na Berlin Fashion Week i London Fashion Week, jak również na Fashion Week Poland w Łodzi. “Warsztat szewca” to niepowtarzalna okazja poznania procesu projektowania butów i ich wykonywania. Od kreacji, poprzez konstrukcję, technologię, detale, aż po etap powstawania ręcznie robionych butów, które zostaną zaprezentowane na nogach modelek podczas finałowego pokazu mody. 
Kultura Ubioru obejmuje również zajęcia ze sporządzania wykrojów, rysunku żurnalowego, obsługi maszyny do szycia, a także znajomości tkanin. Na warsztaty Fundacja zaprasza zwłaszcza początkujących projektantów, szewców i krawców oraz miłośników mody. Zajęcia mają na celu nie tylko rozwój umiejętności i twórczą ekspresję, ale również popularyzację lokalnego rzemiosła i designu, powrotu do slow fashion, mody etycznej i zindywidualizowanej. Podczas warsztatów uczestnicy odkryją możliwości samodzielnych przeróbek i komponowania swojego stylu w duchu ekologicznego handmade. 

Spotkania pracowni startują już 11. października warsztatami z Serfinem Andrzejakiem, więcej informacji i zapisy tutaj:

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Więcej informacji o programie pracowni: trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl

Program „Trampoliny do kultury” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Fundacja Open Mind Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl
Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *