WroEscape 2017 już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend od piątku 27 października, rozpocznie się we Wrocławiu WroEscape 2017 czyli  trzydniowe święto Escape Roomów.

Escape room (tzw. pokój zagadek, pokój ucieczki) to gra przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistości.  Gracze mają za zadanie wydostać się w określonym czasie z zamkniętego pomieszczenia. Do tego celu prowadzi ich sieć zaskakujących łamigłówek i mechanizmów, a przede wszystkim fabuła.
Pierwszy tego typu pokój w Polsce powstał we Wrocławiu w 2014 roku. Dziś escape roomy są już obecne we wszystkich największych miastach. W całym kraju działa w sumie ponad 900 pokoi, prowadzonych przez trzysta firm!

W programie wydarzenia bogata oferta dla miłośników tej coraz popularniejszej rozrywki.

· 27 października: Finał Poland Escape 2017 – wielki finał I Mistrzostw Polski w Escape Roomach, podczas którego zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny z całej Polski. To pierwsze takie wydarzenie w kraju.

(lokalizacja: Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, cały dzień). Więcej informacji https://polandescape.com/

· 28 października:  Pierwsza w Polsce konferencja na temat  Escape Roomów, podczas której będzie można  posłuchać wystąpień liderów rynku oraz samych miłośników tej branży. Nie zabraknie twardych danych i ciekawych przykładów z całego świata. Odbędą się także warsztaty, które  poprowadzą specjaliści z Polski i z zagranicy – konstruktorzy pokoi i zagadek, marketingowcy, a także profesjonalni gracze. Udział w konferencji jest bezpłatny, rejestracja do środy 25 października. Formularz rejestracyjny i program konferencji są dostępne na stronie: https://wroescape.com/ Konferencji będą towarzyszyć targi branży Escape Room, pełne ciekawych rozwiązań i nowatorskich technologii.

(lokalizacja: Wrocławskie Centrum Kongresowej przy Hali Stulecia)

· 29 października – Zwiedzanie Wrocławia i wrocławskich Escape Roomów.  Jest ich ponad 60 + 2 domy strachu.

Escape roomy jako nowa miejska rozrywka to ogólnoświatowy trend. Narodził się w Azji, za europejską kolebkę uznaje się węgierski Budapeszt, jednak pokoje zagadek można dziś spotkać wszędzie, od Nowego Jorku po Pekin. Cieszy mnie, że Wrocław był pierwszym miastem w Polsce, w którym zaczął działać escape room. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konferencji! – mówi dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia Wiola Samborska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *