Wrzesniowo jazzOVO_koncerty na patio we Wroclawiu

Mocne zakończenie letnich koncertów jazzowych na patio OVO Wrocław. Już 14 września na plenerowej scenie wystąpi czwórka dżentelmenów z Tomaszem Krajewskim na czele. Tydzień później, na zakończenie bezpłatnego cyklu koncertów, zagra znakomity kwartet Jakuba Olejnika.

JazzOVO to cykl muzycznych spotkań na zielonym patio budynku OVO Wrocław. Początkowo miał trwać przez wakacje, ale niezwykłe ciepły odbiór sierpniowych koncertów skłonił organizatorów do kontynuowania cyklu również we wrześniu.

– Koncerty takich gwiazd jak Tomasz Krajewski, Natalii Lubrano i trio Maćka Czemplika z Sonią Hornatkiewicz przyciągnęły wielu miłośników dobrej muzyki. W piątkowe wieczory patio było pełne, gwarne i wesołe – mówi Matthias Herd, dyrektor generalny hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław, współorganizator koncertów. I tak 7 września jazz znów rozbrzmiał na patio za sprawą wokalisty Bartka Deryło i klawiszowca Piotra Świętoniowskiego. Na tym jednak nie koniec. Przed nami jeszcze dwa koncerty.

Jazz w wykonaniu dżentelmenów

Już 14 września wieczór należał będzie do panów. Podczas koncertu Gentelman’s Jazz na scenie wystąpi wrocławski wokalista, Tomasz Krajewski (na zdjęciu po lewej stronie) w towarzystwie trójki muzyków: Iona Virlana (bas), Michała Polaka (perkusja) i Piotra Świętoniowskiego (instrumenty klawiszowe). Publiczność usłyszy zarówno interpretacje, jak i autorskie kompozycje.

Kolejny piątek, 21 września, to również jazz z najwyższej wrocławskiej półki. Na letniej scenie zagra kwartet Jakuba Olejnika (na zdjeciu po prawej stronie), tak doskonale znany lokalnej publiczności. Muzyka zespołu łączy elementy europejskiej i amerykańskiej tradycji. Skład kwartetu to: Jakub Olejnik na basie, Tomasz Wendt na saksofonie, Bogdan „Boogie” Skiedrzyński na gitarze oraz Mateusz Maniak, uznawany za jednego z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia w naszym kraju. – Serdecznie zapraszamy nie tylko miłośników jazzu, ale wszystkich, którzy chcą cieszyć się ciepłymi wrześniowymi wieczorami przy pięknych dźwiękach i pysznym jedzeniu – zachęca Shuckie Ovadiah, CEO OVO Wrocław. Jak podkreśla, zielone patio to znakomite miejsce na spędzenie wieczoru w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Nie tylko można się tu delektować dźwiękami jazzu, ale również potrawami z różnych stron świata. Można ich kosztować w restauracjach zlokalizowanych w budynku OVO Wrocław: OVO Beach Club wraz z plażą restauracyjną, gdzie specjalnością są owoce morza, OVO Bar & Restaurant z tapas, koktajlami i kuchnią polską z międzynarodowymi akcentami, Campo, w którym królują steki, czeskiej Drevny Kocur, azjatyckiej Dim Sum Garden i Etno Cafe z wrocławską kawą. Z kolei rzemieślniczego piwa można napić się w pubie PINTA.

Organizatorami cyklu jazzOVO są OVO Wrocław i DoubleTree by Hilton Wroclaw. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają, że w razie niepogody koncerty mogą zostać odwołane, a informacje warto śledzić na Facebooku (fanpage OVO Wrocław).

jazzOVO – OVO Wrocław (ul. Podwale 83)

14.09.2018 Tomasz Krajewski Gentelman’s Jazz

21.09.2018 Jakub Olejnik Quartet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *