Wyjazd integracyjny w góry

Przygoda w górach to dla wielu osób jedna z pozycji na liście marzeń do spełnienia. Zazwyczaj jednak różne czynniki takie jak: brak czasu, pieniędzy czy towarzystwa odciągają nas od tego rodzaju rozrywki. Jest jednak osoba, która mogłoby ułatwić spełnienie marzeń o przygodzie w górach – pracodawca, organizując wyjazd integracyjny.

Przygoda w górach

Noc, wokół nas las i szałas zbudowany z kilkunastu gałązek. Jest chłodno, ale rozpalone przed chwilą ognisko zaraz rozbłyśnie wesołym, ciepłym płomieniem. Wokół chodzą ludzie, przejęci nową rolą – szukają gałęzi na rozpałkę, oczyszczają teren, budują kolejne szałasy i próbują przetrwać tę noc w górach… Brzmi trochę jak scenariusz filmu, ale to wyjazd integracyjny! Właśnie w takich sytuacjach – niepewnych i stresogennych, pracownicy sprawdzają się jako liderzy, potrafią działać szybko, nie załamują się pod presją czasu. Survival integracyjny w górach łączy świetną zabawę, emocje i trudne zadania z cenną wiedzą praktyczną, dotyczącą przetrwania w ekstremalnych warunkach. Ma też na celu nawiązanie kontaktu pomiędzy wszystkimi pracownikami w nieco innych okolicznościach niż zazwyczaj. A czy można poznać kogoś lepiej niż podczas długiej pogawędki, przy ognisku w pięknych okolicznościach przyrody? Tego typu imprezę pt. “Górska szkoła przetrwania” organizuje Dwór Korona Karkonoszy – warto zapoznać się z ich ofertą “TYLKO dla odważnych”.

Gry scenariuszowe

Integracja pracowników polegająca na rozwiązaniu zagadki? Na współpracy (bądź rywalizacji) przy odnajdywaniu różnorodnych zadań, łamaniu szyfrów i odkrywaniu sekretów? Jeżeli właśnie tak wyobrażacie sobie wspólny wyjazd, to gra scenariuszowa jest dla was! W Stanach Zjednoczonych bardzo popularny jest serial “Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, w naszych górach sławne są natomiast “Kryminalne zagadki Karkonoszy”. Biorąc udział w tego typu grze scenariuszowej, odkrywamy sekrety gór, często dziwne i zastanawiające… Przyczyny tych zdarzeń nie są znane, jednak gdyby znalazł się śmiałek, chcący rozwiązać ich zagadkę! Czy jakiś odważny pracodawca, zbierze ekipę zaufanych pomocników i rozwiąże tajemnicę budzącą strach nawet u mieszkańców gór? Miejmy taką nadzieję…

Poza szlakiem

Góry to bardzo atrakcyjny teren, przystosowany do różnego rodzaju aktywności – od spacerów i nordic walking po wspinaczkę górską połączoną z eksplorowaniem jaskiń. Zazwyczaj jednak poruszamy się wyznaczonymi trasami, wydeptanymi już wcześniej ścieżkami. A gdyby tak samemu przetrzeć szlak? W końcu każda firma musi szukać oryginalnych rozwiązań, nie może sobie pozwolić na kopiowanie pomysłów od innych… Tego właśnie możemy nauczyć pracowników podczas wycieczki integracyjnej “Podróże poza szlakiem”, organizowanej pod opieką przewodnika znającego góry jak przysłowiową “własną kieszeń”. Zwiedzimy góry karkonoskie, przeskakując nad wartkimi strumieniami, wspinając się po skałkach i docierając tam, gdzie dostęp mają wyłącznie najwytrwalsi… Wspaniała przygoda gwarantowana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *