Wyobraźnia i rygor

Od 7 października 2017 roku w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim prezentowana będzie wystawa  „WYOBRAŹNIA I RYGOR. Polska sztuka współczesna z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich”.

Po raz pierwszy publicznie pokazane zostaną dzieła najważniejszych artystów polskich działających po 1945 roku, pochodzące z tego prywatnego zbioru. Kolekcja ta, uważana powszechnie za jeden z najważniejszych zbiorów prywatnych sztuki polskiej na świecie, mogłaby być dumą niejednego muzeum.

Na wystawie pokazanych zostanie ponad 130 prac będących dziełami wybitnych polskich artystów m.in.: Zdzisława Beksińskiego, Jan Cybisa, Wojciecha Fangora, Władysława Hasiora, Marii Jeremy, Alfreda Lenicy, Artura Nachta- Samborskiego, Jerzego Nowosielskiego, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Leona Tarasewicza, Stanisława Dróżdża  i wielu innych. Prace prezentowanych na ekspozycji artystów od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem kolekcjonerów osiągając zawrotne ceny na aukcjach sztuki współczesnej w Polsce i za granicą.

 

Przeczytaj wywiad z Jackiem Łozowski „Za Strzemińskiego mógłbym przez okno wyskoczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *