Z szacunku do chleba

Tradycyjnie wypiekane pieczywo to podstawa zdrowej diety. Będzie się można o tym przekonać podczas finału kampanii społecznej „Z szacunku do chleba”. 15 kwietnia między 13.00 a 18.00 w Galerii Dominikańskiej wrocławianie będą mogli wziąć udział w prezentacjach wypieków, degustacjach, konkursach i zabawach, a także skorzystać z porad dot. racjonalnego żywienia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Z szacunku do chleba” to kampania społeczna prowadzona od 2011 r. przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Jej celem jest propagowanie zdrowego żywienia oraz racjonalnego gospodarowania żywnością. Poprzez działania informacyjno-edukacyjne chcemy zwiększać świadomość konkumencką u dzieci i dorosłych i pomóc w wypracowaniu odpowiednich nawyków, nie tylko przy przyrządzaniu posiłków, ale także ich przechowywaniu.

15 kwietnia dzieci i młodzież z wrocławskich szkół wezmą udział w warsztatach kulinarnych (w siedzibie WCRS przy pl. Dominikańskim 6). W Galerii Dominikańskiej natomiast zostanie rozstrzygnięty konkurs dotyczący roli chleba w rodzinie oraz znaczenia tego produku w innych kulturach, a piekarze zdradzą tajniki tworzenia swoich wypieków. Będzie można skosztować tradycyjnie wypiekanego pieczywa, a zespół ludowy „Szymanowianie” oraz wrocławscy aktorzy przedstawią obrzędy związane z chlebem.

Niestety w ostatnich czasach pieczywo coraz częściej jest marnowane, zamiast trafić do potrzebujących. Nauczmy się razem, jak zapobiegać temu problemowi, mądrze kupować i pomagać innym.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Galerią Dominikańską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *