Zajęcia pozaszkolne zyskują na popularności. Sprawdź, na które warto zapisać dziecko

Już w ten weekend, 29-30 września, przestrzeń centrum handlowego Aleja Bielany zdominują kluby sportowe, szkoły językowe, młodzi programiści, matematycy i przyrodnicy. Wszystko za sprawą, współorganizowanych z Gazetą Wyborczą Wrocław, Targów Zajęć Pozaszkolnych.

Prawie 20 wystawców, nauczycieli, edukatorów i animatorów zaprezentuje swoją ofertę zajęć pozalekcyjnych podczas pierwszej edycji Targów Zajęć Pozaszkolnych w Alei Bielany. Wśród nich znajdą się takie instytucje jak szkoły językowe, sportowe czy nawet edukacyjne stowarzyszenia przyrodnicze.

Z roku na rok poszerza się oferta pozalekcyjnych aktywności dla dzieci. I nie ma w tym nic dziwnego! Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że w roku szkolnym 2017/2018 ponad 64% rodziców planowało zapisać swoje dzieci na dodatkowo płatne zajęcia, a ta liczba wciąż rośnie. Największą popularnością od kilku lat cieszy się sport i nauka języków obcych.

– Dostrzegamy potrzeby naszych klientów i staramy się na nie reagować. Angażujemy się w wiele prorodzinnych i edukacyjnych akcji m.in. turniej gier dla dzieci i dorosłych „Piksele i Pionki” czy ekologiczne działania z wrocławskim Hydropolis – komentuje Jacek Kaczmarski, marketing manager Alei Bielany. – Zajęcia pozaszkolne są świetną okazją do rozwijania talentów, inspirowania i uwrażliwiania dzieci, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby na targach przedstawić maksymalnie różnicowaną i bogatą ofertę aktywności. Chcemy, aby każdy rodzic mógł osobiście stwierdzić, które zajęcia będą dla jego dziecka najatrakcyjniejsze.

Nie tylko sport i muzyka

Od 2001 roku niezmienne rośnie grupa rodziców planujących zapisać swoje pociechy na zajęcia pozalekcyjne. Choć większość deklaruje wybór nauki języków obcych lub aktywności fizycznej, to zaobserwować można również znaczący wzrost popularności plastyki, muzyki, korepetycji z przedmiotów objętych podstawą programową czy nawet kursów przygotowawczych.

To rozszerzenie oferty zajęć pozaszkolnych widać również wśród wystawców, których 29 i 30 września zgromadzą Targi Zajęć Pozaszkolnych w centrum handlowym Aleja Bielany. Swoje usługi będzie reklamować między innymi firma prowadząca warsztaty z robotyki LEGO dla dzieci czy korepetytorzy z matematyki na różnych poziomach zaawansowania.

Na zajęcia zaproszą również takie podmioty edukacyjne jak największy w Polsce klub squasha, stowarzyszenie prezentujące praktyczną stronę nauki czy zrzeszające młodych programistów. Rodzice będą także mogli zapoznać się z ofertą basenów miejskich, fundacji proekologicznych i szkół tańca. Dla najmłodszych gości przygotowano kryty plac z dmuchańcami.

Targom Zajęć Pozaszkolnych towarzyszyć będzie dwudniowa Taneczna Bitwa, której sędziować będzie Ewa Bielak – finalistka programu You Can Dance oraz tancerz Adrian Brzeziński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *