Zamczysko 2015 – III Wrocławskie Spotkanie Fanów Grozy

Nie lada gratka czeka w październiku amatorów mocnych wrażeń. Centrum Kultury Zamek po raz trzeci organizuje Wrocławskie Spotkanie z Grozą. Dla odwiedzających zamek nie zabraknie niespodzianek – pokaz szwedzkiego filmu „Czarownice”, któremu będzie towarzyszył koncert zespołu „Zwierzę Natchnione”, zwiedzanie zamku „Trasą strachu” oraz wykłady poświęcone grozie w pop kulturze to główne atrakcje, które uświetnią to wydarzenie. Trzecia edycja Wrocławskich Spotkań Fanów Grozy odbędzie się 31 października, w Centrum Kultury Zamek.

„Czarownice” i koncert zespołu „Zwierzę Natchnione”

CzarowniceNiemy film „Czarownice”, szwedzkiego reżysera Benjamina Christensena, z 1922 r. przedstawia fenomen średniowiecznych obrzędów czarownic, prześladowań, procesów oraz tortur, jakim były poddawane. Ten trzymający w napięciu obraz, to najdroższy film w dziejach szwedzkiego kina. By zrealizować „Czarownice”, zakupiono wytwórnię filmową, powstało też wiele kosztownych dekoracji oraz makiet, imitujących średniowieczne miasto. Zaangażowanie reżysera w projekt, najlepiej odda fakt, iż chcąc uzyskać jak najlepszy kadr zachmurzonego nieba, wysłał operatora do Norwegii.
Seansowi będzie towarzyszył koncert zespołu „Zwierzę natchnione”, który zaprezentuje połączenie muzyki dawnej z gatunkami takim jak neofolk i poganofolk.

Trasa strachów dla odważnych
„Trasa strachów” to przygoda jedynie dla pełnoletnich. Wyprawa po zamkowych, owianych tajemnicą zakamarkach pozwoli zmierzyć się z lękami. Na wyznaczonym szlaku, na ochotników wyposażonych jedynie w latarki, będą czekały nie tylko zagadki i niespodzianki, ale też osobliwe, mroczne postacie.

Prelekcje i panele poświęcone filmom grozy
Podczas kolejnej edycji Wrocławskiego Spotkania Fanów Grozy nie zabraknie paneli dyskusyjnych, dotyczących fenomenu kina grozy. „Sztuka przetrwania – oręż w kinie gore”, „Strachów. Jak wygląda jedno z polskich opuszczonych miast”, „Polski rynek wydawnictw horrorowych” to tylko niektóre z wykładów, jakie pojawią się na spotkaniu. Uczestnicy będą mieli także możliwość zagrania w wiele interesujących gier fabularnych i planszowych, których motywem przewodnim będzie groza i horror. Nie zabraknie również przeglądu horrorów krótkometrażowych.

Zamczysko 2015
Wrocławskie Spotkanie Fanów Grozy
31 października (sobota) godz. 14:00-22:00, Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, Wrocław
Wykłady, panele, gry – wstęp wolny
Seans filmu „Czarownice” z muzyką zespołu „Zwierzę natchnione”, godz. 20:00 – bilet: 20 zł
Przejście „Trasą strachów”, od godz. 14:00 do godz. 22:00 – bilet: 35 zł

Magdalena Kaczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *