Zaplanuj wakacje jesienią i zapłać mniej! – Jak to zrobić?

Masz dość turystycznego zgiełku i wygórowanych cen hoteli i biletów w okresie letnim? Zaplanuj wakacje jesienią i uniknij tłumów, płacąc mniej dosłownie za wszystko. Zobacz, na czym możesz zaoszczędzić.

Dlaczego jesień to idealny czas na wakacje?

Wyjeżdżając na południe Europy nie musisz martwić się o pogodę. Wrzesień jest tam wciąż doskonałym czasem na kąpiele w ciepłym morzu, a pogoda idealna na zwiedzanie utrzymuje się jeszcze przez kolejny miesiąc. Zdecydowanie mniejsze tłumy turystów to tylko jeden z argumentów za tym, by na wakacyjny wyjazd zdecydować się po letnim sezonie. Najważniejszy z nich to oczywiście niższe ceny. W okresie jesiennym zapłacisz mniej niemal za wszystko, w tym za:

  • noclegi w hotelach,
  • bilety lotnicze,
  • parkingi, także te przy lotniskach,
  • jedzenie w restauracjach.

Ziarnko do ziarnka…

Wydatki związane z wakacjami kojarzymy przede wszystkim z kosztami pobytu oraz wyżywienia. W dalszej kolejności myślimy o przelocie, a jeszcze później o teoretycznie niższych wydatkach, takich jak lokalny transport czy parkingi. Tymczasem wygodny dojazd z domu na lotnisko taksówką niekiedy potrafi zaskoczyć i zmusić nas do oszczędności w dalszej części urlopu. Tym bardziej, że nocne godziny odlotu mogą zniechęcić znajomych lub rodzinę do pomocy. Taryfikatory kursów taksówek przewidują naprawdę wysokie koszty. Jak sobie z tym poradzić?

Skorzystaj z parkingu przy lotnisku

Wydaje Ci się, że ceny parkingów przy lotniskach są horrendalnie wysokie i absolutnie niewspółmierne do korzyści, jakich czerpiesz z ich usług? Nic bardziej mylnego! Cenniki lotniskowych parkingów są coraz bardziej atrakcyjne i sprawiają, że korzystanie z nich staje się znacznie bardziej opłacalne niż dojazdy na lotnisko taksówkami.

Parking przy lotniku – ile to kosztuje?

Wszyscy, którzy wylot na swoje wakacje planują z Wrocławia, mogą w śmiało decydować się na dojazd na lotnisko własnym samochodem. Parking przy lotnisku we Wrocławiu kosztuje bowiem mniej niż kurs taksówką. Postój w czasie ponad dwutygodniowych wakacji będzie Cię kosztował jedynie nieco ponad 80 złotych.

Jak wykupić miejsce?

Szczególna oferta czeka na tych podróżujących, którzy zdecyduj się wykupić miejsce na parkingu przy użyciu strony internetowej, ponieważ wówczas taryfa przewiduje jeszcze niższe ceny. Cenniki przewiduje również niższe ceny dla osób, które wcześniej dokonają rezerwacji. Idą z duchem jesiennych obniżek cen, lotnisko we Wrocławiu również oferuje swoim klientom niższe koszty postoju na swoim parkingu po sezonie letnim.

Dlaczego warto?

Dojazd na lotnisko własnym samochodem to przede wszystkim wygoda i niezależność. Korzystanie z komunikacji miejskiej może być mało komfortowa, szczególnie w sytuacji gdy wieziesz ze sobą duży bagaż. Natomiast prośba o pomoc rodziny lub znajomych dla wielu osób może być niezręczna. Największa zaleta skorzystania z parkingu przy lotnisku to możliwość dojechania prosto spod domu na port lotniczy i podobnie w drugą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *