Zatrzymana za szereg oszustw na portalach aukcyjnych – pokrzywdzeni z całej Polski

Wrocławscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali kobietę, która oszukiwała kupujących na portalach aukcyjnych. 27 – latka oferowała na aukcjach i w ogłoszeniach towary, których nigdy nie posiadała. „Handlowała” głównie damską odzieżą i torebkami. Niestety towar nie trafiał do kupujących. W sprawie, w której łączne straty wynoszą 50 tys. złotych, przewija się kilkadziesiąt pokrzywdzonych osób z całej Polski.


                                                                           fot.: pixabay.com

27 – letnia kobieta oferowała w Internecie głównie torebki znanych, światowych marek. Łączna wartość przedmiotów, które sprzedała została określona przez policjantów na 50 tys. złotych. Osoby pokrzywdzone w wyniku działalności kobiety pochodzą z różnych regionów Polski.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, namierzyli, a następnie zatrzymali kobietę odpowiedzialną za ten przestępczy proceder. W chwili zatrzymania była wyraźnie zaskoczona wizytą mundurowych.

Sposób działania zatrzymanej był prosty. Wystawiała na aukcjach internetowych przedmioty, których nigdy nie posiadała. Klienci płacili za towar, ale nigdy go nie otrzymywali. Funkcjonariusze sprawdzają obecnie, czy w wyniku działalności 27 – latki nie zostały pokrzywdzone jeszcze inne osoby.

Oprócz zarzutu dotyczącego szeregu oszustw, kobieta usłyszała dodatkowo zarzut wprowadzania do obrotu podrobionych towarów zawierających zastrzeżone znaki towarowe. Za dokonane przestępstw odpowie teraz przed sądem. Grozić jej może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(Źródło – KMP Wrocław)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *