linia produkcyjna kokainy

Zatrzymany mężczyzna podejrzany o nawoływanie przez Internet do zbrodni

Dolnośląscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do popełnienia przestępstw z nienawiści. Zatrzymany wzywał poprzez jeden z portali społecznościowych do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Trafił już do policyjnego aresztu. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Legnicy namierzyli i zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o nawoływanie do popełnienia przestępstw z nienawiści.

Jak ustalili policjanci mieszkaniec Legnicy na jednym z portali społecznościowych wzywał do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mieszkańca Legnicy funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia z nośnikami pamięci. Wszystkie przedmioty zostaną teraz poddane szczegółowej analizie przez biegłych pod kątem ich zawartości. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.

Pamiętajmy

Osoby nawołujące do nienawiści także za pośrednictwem Internetu popełniają przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Za podżeganie do popełnienia przestępstwa grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O dalszym losie 36-letniego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

 

Click to download...

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *