Zgorzelec: Podejrzany o kradzież ponad 3 tys. litrów paliwa zatrzymany

Policjanci z wydziału kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o liczne kradzieże paliwa. Udowodniono mu kradzież ponad 3 tys. litrów paliwa o wartości prawie 18 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Biorąc pod uwagę fakt, że działał w warunkach „recydywy”, grozi mu teraz kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.
                                                                               źródło fot.: pixabay.com
Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Zgorzelcu w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu, ustalili miejsce przebywania mężczyzny, podejrzewanego o liczne kradzieże paliwa. 25-latek od dłuższego czasu ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zatrzymali 25-latka ukrywającego się na strychu w jednym z budynków mieszkalnych na terenie powiatu. Przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili środki psychotropowe.

Zatrzymany został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał już zarzuty m. in.  kradzieży paliwa o łącznej wartości prawie 18 tys. zł. oraz posiadania środków psychotropowych. Teraz może mu grozić kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności z uwagi na to, że dopuścił się popełnienia przestępstwa w drodze recydywy.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *