Złotoryja: Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa młodego chłopaka. Poszkodowany został zaatakowany na jednej z ulic miasta, a kiedy doszło między nimi do szarpaniny został raniony ostrym narzędziem w głowę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, natomiast napastnik został zatrzymany przez policjantów ze Złotoryi.

                                                                                       źródło fot.: pixabay.com

Dyżurny złotoryjskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ranionym nożem w głowę mężczyźnie. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic miasta. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej zakrwawionemu mężczyźnie oraz zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia. Z relacji poszkodowanego wynikało, że został on napadnięty przez zamaskowanego nieznanego mężczyznę, który usiłował zabrać mu paczkę. Następnie doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której napastnik ostrym narzędziem ranił go w głowę, po czym uciekł.

Policjanci przeprowadzili szereg działań, w wyniku których ustalili, a następnie zatrzymali w tej sprawie 27-letniego mieszkańca Złotoryi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Złotoryi na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa w związku z dokonanym rozbojem 27-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Złotoryi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *