Zmiany w sprzedaży biletów MPK – miasto podpisało nową umowę

Elektroniczne kasowniki, płatność telefonem czy też zakup biletów przez aplikację mobilną – to tylko niektóre nowości, które pojawią się w MPK. Miasto podpisało umowę z Mennicą Polską S.A. na nowy system dystrybucji biletów. Nowy system ma działać wiosną 2018.

źr. wroclaw.pl
Co się zmieni?
  • Nowe biletomaty – wykonawca zobowiązany jest do zainstalowania 170 automatów w miejscach uzgodnionych z gminą
  • Więcej Biur Obsługi Klienta oraz sezonowych punktów do obsługi studentów
  • Kioski – w co najmniej 200 lokalizacjach będzie można kupić bilety
  • System on-line – w przyszłości naszym identyfikatorem będzie Urbancard, karta płatnicza lub Elektroniczna Legitymacja Studencka. Dane o zakupionych biletach będą znajdować się w centralnym systemie, co ułatwi reklamacje.
  • Kasowniki z opcją opłaty – w nowym systemie biletomaty w pojazdach zastąpią kasowniki z opcją zapłaty za bilet jednorazowy. Nowe kasowniki oprócz opcji kasowania biletów papierowych będą posiadały funkcję płatności za przejazd. Opłatę będzie można wnieść za pomocą urbancard, zbliżeniową kartą płatniczą lub telefonem z technologią NFC/HCE. Dodatkowo w urządzeniu będziemy mogli sprawdzić zawartość naszej elektronicznej portmonetki, czy sprawdzić ważność biletu na Urbancard.
  • Elektroniczna portmonetka na karcie: za jej pomocą będzie można kupować bilety i płacić za przejazd. Tam też zostaną zapisane informacje o doładowanych punktach i zakupionych usługach w sklepie www.
  • Aplikacje i sklep on-line – jedna aplikacja dedykowana będzie tylko do wrocławskiego systemu opłat, ale będzie istniała też możliwość zakupu biletów w ogólnopolskich aplikacjach umożliwiających płatności. Ma być ich do dyspozycji pasażerów nawet 10.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *